sobota 9 grudnia 2023     Aneta, Leokadia, Wiesław
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Odznaczeni za zasługi
eGorzowska - 10950_qVptZOAl6jvwYvtGMBNh.jpgZ okazji święta Gorzowa w czasie uroczystej sesji 2 lipca wręczono Odznaki Honorowe Miasta. W tym roku otrzymało je 14 osób. Były też wyróżnienia dla pracowników urzędu z okazji 30-lecia Samorządu Terytorialnego oraz Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego.

Uchwałą Rady Miasta odznakę honorową otrzymali:
Małgorzata Dobryniewska – lekarz, specjalista chorób płuc. Była jednym z twórców oddziału, dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Jest członkiem Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia powołanej przez Biskupa Ordynariusza Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej Tadeusza Lityńskiego.

Małgorzata Dwuraźna – pielęgniarka, specjalistka w zakresie medycyny ratunkowej. Od 1999 nieprzerwanie związana z Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie. Obecnie pielęgniarka oddziałowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Rekomendowała wiele rozwiązań w zakresie bieżącego funkcjonowania szpitala. Ponadprzeciętnie zaangażowana w pracę na rzecz pacjentów.

Elżbieta Jeleńska – pracownik Działu Higieny Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Wolontariusz w Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Koordynuje pracę zespołu Caritas, przygotowuje paczki żywnościowe czy współorganizuje wigilie dla ubogich. Wolontariuszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Stowarzyszenia Szlachetna Paczka.

Mirosław Pilimon
– lekarz, specjalista chorób wewnętrznych oraz specjalista kardiolog zaangażowany w pracę na rzecz Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Jeden z pierwszych lekarzy, który podjął pracę w tworzącym się wówczas Jednoimiennym Szpitalu Zakaźnym w Gorzowie.

Stanisław Weryszko – lekarz, specjalista chorób wewnętrznych. Prowadził tzw. pacjenta zero, czyli pierwszego hospitalizowanego w gorzowskiej lecznicy z powodu COVID-19. Jego trud i zaangażowanie zdecydowanie wykraczają poza codzienne obowiązki.

Tomasz Więckowski – lekarz, specjalista medycyny ratunkowej. Kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego gorzowskiego szpitala. Od początku zaangażowany w walkę z pandemią.

Bogna Ferensztajn – nauczyciel, zasłużona dla edukacji w Gorzowie. To dzięki jej pracy, pomysłom i kreatywności w II Liceum Ogólnokształcącym powstał alternatywny tzw. amerykański system nauczania. W latach 2012-2016 była Lubuskim Kuratorem Oświaty.

Hanna Mickiewicz-Kędziora – dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego w Gorzowie. Zaangażowana w pozyskiwanie funduszy na poprawę bazy dydaktycznej szkoły. Za wkład w rozwój edukacji w naszym mieście uzyskała Nagrodę Prezydenta Miasta.

Teresa Teodziecka
– nauczyciel dyplomowany historii. Przez większą część działalności zawodowej związana z IV Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kotarbińskiego w Gorzowie. Za zasługi na rzecz szkolnictwa otrzymała m.in. Nagrodę Prezydenta Miasta, Nagrodę II Stopnia Ministra Edukacji Narodowej oraz Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju.

Joanna Magda Ginda
– aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy. Występuje w przedstawieniach dramatycznych, komediowych i muzycznych. Z pasją i zaangażowaniem promuje i upowszechniania wiedzę o gorzowskim teatrze.

Jadwiga Szymczak – od ok. 30 lat związana z bankowością. Z jej inicjatywy GBS Barlinek Oddział w Gorzowie wspierał akcje sportowe, charytatywne i okolicznościowe na terenie miasta, m.in.: Dni Gorzowa czy akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Mariusz Biniewski – dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Gorzowie. Opracował i wdraża swoją koncepcję pracy opartą na innowacyjności, dydaktyce daltońskiej, tutoringu i edukacji włączającej. Przygotowuje zdolną młodzież do konkursów i olimpiad, w których jego podopieczni odnoszą sukcesy. Mentor i przewodnik uczniów gorzowskich szkół.

Ryszard Szot – pod jego kierownictwem 2. Oddział PKO Banku Polskiego w Gorzowie uzyskał wiele wyróżnień. Udziela się też w Lidze Obrony Kraju. Członek Klubu Strzeleckiego „Pretor”. Wielokrotny laureat prestiżowych zawodów strzeleckich. Propagator kultury fizycznej. Założyciel Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Maksymilian”. Przyjaciel i wolontariusz Hospicjum św. Kamila. Odznaczony Złotą Odznaką św. Kamila za zasługi na rzecz tej placówki.

Dariusz Paweł Włodkowski – związany z sektorem bankowym. Udziela się charytatywnie i społecznie. W formie wolontariatu prowadził szkolenia i konsultacje dla młodych gorzowskich przedsiębiorców i start-upów w Lubuskiej Fundacji Zachodnie Centrum Gospodarcze. Wspierał gorzowskich przedsiębiorców w pozyskiwaniu kapitału i lokowaniu inwestycji na terenie miasta.

Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego otrzymali trzej lekarze gorzowskiego szpitala:

dr hab. n. med. Katarzyna Brzeźniakiewicz-Janus – lekarz, kierownik Kliniki Hematologii adiunkt na Uniwersytecie Zielonogórskim (Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu, później Collegium Medicum), Lubuski Konsultant w dziedzinie Hematologii. Angażuje się w utworzenie kierunku Pielęgniarstwo w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie. W 2019 r. uzyskała specjalizację z transplantologii klinicznej. 8 kwietnia 2021 otrzymała stopień doktora habilitowanego na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.

Roman Kołodziejczak – lekarz medycyny z drugim stopniem specjalizacji, endokrynolog, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób wewnętrznych, organizator konferencji naukowych dla lekarzy oraz szkoleń. Od 12 lat ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych Nadciśnienia Tętniczego, Endokrynologii, Gastroenterologii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Grzegorz Rutkowski – lekarz neurolog. Od 11 lat kierownik Oddziału Neurologii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Dwukrotnie odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju przez Ministra Obrony Narodowej, m.in. za zwalczenie sepsy w 61. Brygadzie Obrony Przeciwlotniczej w Skwierzynie w 2007 r.

Poza lekarzami odznaczono również Mirosławę Danutę Kędziorę i Łucjana Tadeusza Bryniarskiego.
Mirosława Kędziora – od początku stanu wojennego zaangażowana była w pomoc ludziom internowanym i uwięzionym. Współpracowała z Regionalnym Komitetem Wykonawczym NSZZ „Solidarność”. W domu utworzyła punkt kolportażu podziemnego wydawnictwa „Feniks”. Objęta inwigilacją przez Milicję Obywatelską i Służbę Bezpieczeństwa. Od 2015 r. prowadzi działania prodemokratyczne i edukacyjne, od wiosny 2018 r. w stowarzyszeniu „Obywatele GW 66-400”. Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych nadał jej odznakę honorową działacza opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowanej z powodów politycznych.

Łucjan Tadeusz Bryniarski – w młodości piłkarz KKS „Kolejarz” Gorzów, z którym wywalczył tytuł mistrza juniorów województwa zielonogórskiego, a następnie piłkarz ZKS „Stilon” Gorzów. Poza piłką nożną grał w tenisa stołowego w KKS „Warta” i SKS „Admira” Gorzów. W latach 1962-2014 działacz tenisa stołowego, w tym Prezes Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w Gorzowie. Sędzia sportowy. W 1990 roku współzałożyciel Gorzowskiego Klubu Sportowego „Gorzovia”. Współtwórca sukcesów organizacyjnych i sportowych klubu w latach 1990-2013. Za zaangażowanie na rzecz sportu otrzymał m.in.: Odznakę Honorową Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, brązową, srebrną i złotą odznakę „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”, złotą odznakę Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Z okazji 30-lecia Samorządu Terytorialnego wyróżniono pracownice Urzędu Miasta Gorzowa. Odznaczenia odebrały:
Alina Gospodarczyk z Wydziału Urbanistyki i Architektury,
Anida Sciepuro z Wydziału Geodezji i Katastru,
Maria Wasik z Wydziału Edukacji,
Anna Wojnicka z Wydziału Budżetu i Rachunkowości.

Oprac. red.
Foto Hanna Kaup


Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
, zdjęcie 1/19

, zdjęcie 2/19

, zdjęcie 3/19

, zdjęcie 4/19

, zdjęcie 5/19

, zdjęcie 6/19

, zdjęcie 7/19

, zdjęcie 8/19

, zdjęcie 9/19

, zdjęcie 10/19

, zdjęcie 11/19

, zdjęcie 12/19

, zdjęcie 13/19

, zdjęcie 14/19

, zdjęcie 15/19

, zdjęcie 16/19

, zdjęcie 17/19

, zdjęcie 18/19

, zdjęcie 19/19


3 lipca 2021 14:24, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


A robotnika, policjanta, żołnierza czy tzw"szarego człowieka np. Roberta Piotrowskiego, Tomasza Rybaka" nie ma nawet w myślach prezydenta, bo po co? Lepiej stawiać na tych, ktorzy są przydatni....
Anonim_3154, 03.07.2021, 19:38, 83.20.106.122 ##

Gratuluje odznaczonym, szczególnie panu Bryniarskiemu czy medycznym pracownikom, ale o innych też trzeba myśleć.
Anonim_3154, 03.07.2021, 19:41, 83.20.106.122 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Milion dla filharmonii
W środę 6 grudnia 2023 r. marszałek Marcin Jabłoński spotkał się z dyrektor Filharmonii Gorzowskiej Joanną Pisarewicz. W projekt budżetu Samorządu ... <czytaj dalej>
Oprogramowanie Lubuskie trzeba zaktualizować
- Oprogramowanie Lubuskie trzeba zaktualizować - powiedział podczas spotkania lubuskich samorządowców w Paradyżu - Gościkowie prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. 7 grudnia ... <czytaj dalej>
Coraz bliżej święta
Otwarcie hali sportowo-widowiskowej Arena GORZÓW jest głównym elementem tegorocznej kampanii „Gorzów blisko świąt”. Dwudniowa impreza zaplanowana jest w dniach 9-10 ... <czytaj dalej>
Chcą nowego porozumienia paradyskiego
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, wspólnie z prezydentami Zielonej Góry Januszem Kubickim i Nowej Soli Jackiem Milewskim, jest inicjatorem i współorganizatorem ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Gołębski Andrzej Nagrobki

ul. Żwirowa 18, Gorzów Wlkp.
tel.
branża: Pogrzebowe usługi <czytaj dalej>
"Fundacja Bogusława Nowaka"

ul. Wyszyńskiego 33 lok. 1, Gorzów Wlkp.
tel. 694 106 494
branża: Fundacje, charytatywne instytucje <czytaj dalej>

Milion dla filharmonii
W środę 6 grudnia 2023 r. marszałek Marcin Jabłoński spotkał ... <czytaj dalej>
Na barszcz i pierogi pod Arenę
W mikołajki po Gorzowie jeździł bezpłatny, świątecznie udekorowany „smaczny tramwaj”. ... <czytaj dalej>
Gorzowskie mikołajki
W mikołajki najmłodsi gorzowianie udekorowali żywą choinkę. Starsi mogli przejechać ... <czytaj dalej>
Nie zawłaszczać mitu założycielskiego Lubuskiego
- Nie wierzę w tę inicjatywę – mówi o spotkaniu ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Wierzą, że tym razem się uda
Wrócił temat zmiany nazwy naszego miasta. Zajmuje się nim Komitet Obywatelski Gorzów, który 7 listopada odbył organizacyjne spotkanie w siedzibie Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej. Przedstawił najważniejsze kwestie związane z projektem złożonym ... <czytaj dalej>
Pokaż najpiękniejsze porosty
W ramach programu edukacyjno-informacyjnego WygrajMY czyste powietrze miasto ogłasza konkurs <czytaj dalej>
Zagłosuj na zmodernizowany obiekt
Trwa głosowanie w plebiscycie internetowym konkursu Modernizacja Roku & Budowa <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 7g.jpg
admin ego:
Huelva z Wybrzeża Światła
Huelva leży na Wybrzeżu Światła (Costa de la Luz), słynącym ... <czytaj dalej>
admin ego:
Klasztor Tentudia
Monasteiro de Tentudia, czyli klasztor Tentudia rozsiadł się na wzgórzu ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Zakopanie w ziemi żywcem... czyli o granicy
Zakopanie w ziemi żywcem, patostreamy, niebezpieczne wyzwania – gdzie jest ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Nowe technologie pomogą zadbać o seniorów
Powiedzieć, że starzejemy się jako społeczeństwo, to truizm. Według danych ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_5823:
Niekoniecznie. Teraz jest jednak miastem wojewódzkim. Jeżeli Zielona Góra chce dalej czerpać profity z urzędu marszałkowskiego, musi się jakoś <czytaj dalej>
Marek z Rybakowa:
Nie mam nic przeciwko likwidacji sztucznego woj.lubuskiego - Gorzów lepiej będzie się miał we współpracy ze Szczecinem. <czytaj dalej>
Anonim_5823:
Może warto postraszyć rozpadem województwa. To od razu postawiłoby do pionu przyjaciół z południa. <czytaj dalej>
Maria :
Dziękuję za recenzję.Trzeba to obejrzeć. <czytaj dalej>
Anonim_4621:
Nazwa jest wtórna. Najpierw co z upadkiem tego miasta, nawet jak zmienimy nazwę na Nowy Jork to gadaniem niczego dalej nic się nie poprawi. Ślep <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej