poniedziałek 4 marca 2024     Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Prezydent popuszcza, czyli gorzowska byleJaCkość (1)

Kampania wyborcza to dla kandydatów okres żniw, który w tym roku kończy się 21 października. Komu uda się zebrać najwięcej krzyżyków przy swoim nazwisku, ten obwieści urbi et orbi, że przez następne pięć lat będzie wprowadzał w życie swój program i spełniał wypowiedziane w okresie przedwyborczym obietnice. Z tym bywa jednak różnie, bo kandydaci zwykle mówią to, co szary obywatel chce usłyszeć. A to że: wybudują nową drogę, że postawią halę sportową, wyremontują fontannę, dadzą za darmo to i owo, dołożą kasę do tego, na co nie było do tej pory, zaczną wreszcie słuchać ludzi, jednym słowem będzie to niekończące się pasmo sukcesów, a miasto wreszcie dogoni czołówkę najlepiej rozwijających się innych miast, znajdzie sposób na ściągnięcie biznesu, da ludziom dobrze płatną pracę i w ogóle będzie happy.

Zanim jednak do urn pójdziemy – oby jak najwięcej z nas, zanim postawimy krzyżyk przy najlepszym nazwisku, zastanówmy się najpierw nad tym, co za nami. Wykonajmy swoistą analizę działań Prezydenta, którego wybraliśmy cztery lata temu.

Jakim więc Prezydentem był Jacek Wójcicki? Co zrobił dla miasta, w którym żyjemy? Czy jego zwycięstwo było zasłużone, czy może z poprzednikiem wygrałby każdy, kto uśmiechałby się do ludzi, gotował grochówkę i podawał ją przed katedrą na miejskiej Wigilii?

W moim przekonaniu Jacek Wójcicki nie sprawdził się jako Prezydent. Ta funkcja go przerosła, a cztery minione lata to dla niego dość dobre stypendium, za które płacimy wszyscy. Jak wiadomo, stypendia przyznaje się jeśli nie szóstkowym, to piątkowym uczniom/studentom. Nasz to taki słaby trójkowicz, choć zapytany o ocenę, jaką sam by sobie wystawił, powiedział, że czwórkę z plusem. Dlaczego tyle? Bo udało mu się „dogadać” z radnymi, co w poprzednich kadencjach nie było możliwe. Serio? Cztery z plusem za dogadanie się z radnymi? To na tym ma polegać praca Prezydenta? Że się dogada i będzie spokój? Dodajmy: święty spokój, o który od początku najbardziej chodziło Jackowi Wójcickiemu.

I tak było w czasie mijającej kadencji za każdym razem, gdy próbowałam pytać Prezydenta o jakiś konkret. Odpowiedź, jaką otrzymywałam, zwalała z nóg, bo była żadna, nieistotna, niekonkretna i dowodziła, że J. Wójcicki rzucił się z motyką na słońce.

Oczywiście, dostał nie tylko od dziennikarzy, ale od samych gorzowian czas na oswojenie się z miejscem i sytuacją, ale tego czasu nie wykorzystał. Jego wystąpienia publiczne to była jakaś „literatura” oderwana o gorzowskiej rzeczywistości. „Literatura” kwitowana retorycznym pytaniem: „I kto mu to pisze?”. Z wystąpień prezydenckich zapamiętamy powtarzane jak mantrę słowa: „cudowne miasto, cudowni gorzowianie”, za którymi nie szło nic.

Słabość obecnego Prezydenta to przede wszystkim złe decyzje personalne, począwszy od powołania zastępcy – byłej dyrektorki wiejskiej szkoły, która miała być równie cudowna i wspaniała jak wszystko, co zaproponował przez minione lata Jacek Wójcicki. Jeśli po pierwszej z nią rozmowie wiadomo było, że nie podoła, to dlaczego Prezydent nominował taką osobę? I kto za tę decyzję zapłacił? To oczywiście retoryczne pytanie.

Późniejsze roszady i wymiany zastępców, sekretarza i co ważniejszych dyrektorów czy innych pracowników urzędu to dowód, że Jacek Wójcicki dobierał sobie słabszych, bo nie umiał pracować z lepszymi. Podobnie rzecz się miała z Ludźmi dla Miasta, oskarżanymi, że to oni wynieśli Wójcickiego na Prezydenta. Owszem, oni go zaproponowali, ale wybrali „cudowni gorzowianie”. I byli wśród nich tacy jak ja, Ty i Twój sąsiad czy znajomy. Błyskotliwość, inteligencja i merytoryczność Aliny Czyżewskiej czy Marty Bejnar-Bejnarowicz były dla Jacka Wójcickiego niedostępne, dlatego ich drogi szybko się rozeszły. I nie trzeba do tego wniosku analizy mędrców.

Połowa kadencji obecnego Prezydenta była więc czasem nieustannego lęku i gaf, które popełniał, co widać było w każdym jego wystąpieniu. No chyba że mówimy o discopolowych imprezach. Tam czuł się jak ryba w wodzie, więc postawił na masówki, bo wiadomo, że jak się dostanie kiełbasę, to trudno być niewdzięcznym za gościnę. Tak więc minione lata to wydawanie kasy na to, po czym nie pozostaje nic. Chyba że niestrawność.

O ciągnących się w nieskończoność inwestycjach, o nierozstrzygniętych przetargach, o fuszerkach pozostawionych w czasie remontów dróg, o kupnie byłej Przemysłówki, której świetlaną przyszłość widzieliśmy na życzeniowych konferencjach, o Centrum Edukacji Zawodowej, w którym już, już miało tętnić uczniowskie życie, o niezrealizowanym Kwartale Kultury, o rozstrzygniętym i odsuniętym do lamusa niepamięci konkursie na remont przyległego do urzędu obiektu po dawnej policji i przebudowie tej części miasta nawet nie wspomnę. To wszystko pic na wodę fotomontaż. To dowód niekompetencji zespołu, który tak sobie dobrał miłościwie urzędujący, licznych „zbiegów okoliczności” czy niesprzyjających wiatrów. A jak jeszcze przypomnieć słynny event w Filharmonii Gorzowskiej dotyczący Wieloletniego Planu Inwestycyjnego z opracowaniem pełnym błędów (zainteresowanych odsyłam do pełnego wątpliwości felietonu http://www.egorzowska.pl/pokaz,felietony,6835,), jak przypomnieć sobie obietnicę, że nie sprzeda Willi Pauckscha ani Jaehnego, bo – jak powiedział - rodowych sreber się nie sprzedaje, jak dodać do tego wyrzucenie pieniędzy na wyrzucenie marki „Gorzów Przystań” i zastąpienie jej bez konsultacji jakimś „Fsamrazem”, jak sprawdzić szczegóły zabetonowanego Kwadratu i tych niezliczonych ławek, na które spadają jedynie ptasie odchody, przy miniaturowej części poświęconej dzieciom, jak policzyć wszystkie wyrżnięte w mieście drzewa, posadzone i pozostawione bez opieki młode – również wyrżnięte przy filharmonii albo wyschnięte z powodu niepodlewania w upalne dni – mamy obraz Gorzowa zdegradowanego. Trzeba jeszcze przywołać nieuzasadnione zmiany koncepcji przygotowanych przez poprzednika (od CEZiB przez Kostrzyńską po Centrum Przesiadkowe), zero działań w kwestii Schodów Donikąd – ktoś powinien raz na zawsze zrobić z tym porządek i zdecydować, co dalej. A gdy o porządku mowa, to rzeczywiście, takiego rozgardiaszu jak obecnie, nie mieliśmy nigdy dotąd. Pewnie sporo w tym winy samych mieszkańców, ale Prezydent posiada odpowiednie narzędzia i powinien temu przynajmniej przeciwdziałać. Niestety, kiedy sprawuje się tę najważniejszą w mieście funkcję, trzeba za całokształt brać odpowiedzialność.

Ciąg dalszy nastąpi

Hanna Kaup
redaktor naczelna/wydawca


14 października 2018 17:27, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Znakomity, rzetelny i prawdziwy raport. Wójcickiemu już dziękujemy, bez słowa dziękuję.
Anonim_7255, 14.10.2018, 21:24, 89.228.146.9 ##

Tak, ale ktos tego czlowieka wybral (moze nie wszyscy, ale jednak wiekszosc). W wielu krajach swiata jest takie powiedzenie (truizm): demokratycznie wybrani przywodcy polityczni dokladnie reflektuja glosujaca na nich grupa wyborcza. Jest to przykre, ale prawdziwe i mowi nam wiele o nas samych. Jako antydotum polecam Gorzowianom wiecej luster i indywidualnych refleksji nad samym soba; ale przede wszystkim nalegam aby od malego uczyc nasze dzieci odpowiednich standartow myslenia i zachowania.
Anonim_3629, 14.10.2018, 21:51, 68.6.125.106 ##

Zawsze się bałem mądrych kobiet. Strach często przybiera niezamierzony wyraz. Myślałem, że Twój szczyt, Haniu, już zdobyty. A Ty zabrałaś z niego proporczyk i szukasz znów jeszcze wyższego. Świetny, rzetelny tekst. Ku przestrodze, na czasie.
Andrzej Trzaskowski, 15.10.2018, 10:02, 83.25.84.91 ##

Tak, wreszcie ziarenko prawdy (od dziennikarzy) o tym człowieku bez skrupułów a pełniącym urząd Prezydenta Gorzowa. Długie było milczenie czwartej władzy o bezprawiu w Urzędzie, marnowaniu naszych środków finansowych no i o bałaganie w mieście.Ale gratuluję jest Pani Pierwszą Dziennikarką, która pisze o tym. Reszta wyczekuje a może... jednak... Nie zgadzam się z Panią w jednym. W braku rozliczenia Ludzi dla Miasta. Życzę powodzenia.
Anonim_6889, 15.10.2018, 20:35, 89.228.153.183 ##

Dlaczego pani caly czas narzuca innym swoje zdanie i niezadowolenie? Przemyslowka to byl dobry zakup i wazna rzecz dla miasta. Logiki troche! z polowa opinni sie zgadzam ale z polowa nie. Jest balagan myslowy.
Anonim_7929, 16.10.2018, 02:21, 5.172.234.157 ##

Dokonania jacka:
- po wielu latach bezskutecznych staran doprowadzip do powsgania akademii w Gorzowie z przeksztalcenia pwsz.
- wyremontowal i przekazal setki mieszkan socjalnych dla ludzi ubogich.
- obnizyl czynsze lokali w centrum miastotworcze i zlokwidowal barierki w Chrobrego co zaowocowalo ozywieniem ulicy i zagospodarowaniem.lokali na dg gastronomiczne
- zrobil nowy kwadrat
- wyrwmontowal duzo ulic tyxh nakstraszniejszyhlh chodnikow sciezki rowerowe asfaltowe
- doprowadzil wprowadzajac donkonkursu wygrana za bulwar koncertow europa to my z najwiekszymi gwiazdami Polski m.in. Edyta Gorniak. Roiac 40tysieczna impreze dningorzowa.
- wymienil prawie caly tabor autobusowy na nowy
- smiglowiec ratunkowy do szpitala
- czasomierze na swiatlach drogowych ( Warszawa takih nje ma)
- zakuop tramwai twistow i realizacja remontu torowiska.
- duze budzety obywatelskie
- 2pasmowa Mysliborska i jeronimo martins z droga dojazdowa.
- przejscie dla pieszych przy nova parku
- kłosowski i jego plan oraz otrzymanie srodkow na
sciezke n klodawka
- doprowadzenie do budowy starej rybiarni
- wojtojka w centrum (toalety)
- bezppsredni pociag do Berlina
- nowy dworzec kolejowy w teatralnej
- reforma edukacji wdrozona bez uszzerbku na etatqch nauczycieli
- przekazanie w dobre rece willi paukscha
- wybudowanie banku ing w haqelanskiej.


Anonim_7929, 16.10.2018, 02:47, 31.0.125.140 ##

- Windy w przychodniach
- radioterapia w Gorzowie i pet
Wdparcie dla akademii materialne
- wsparcie przytulka bezdomnych Wiernickiego
Remont magistratu

Anonim_7929, 16.10.2018, 02:50, 31.0.125.140 ##

Z całej listy rozciągniętej jak guma z majtek: kwadrat i wójtojka.
Reszta to rzeczy na które nie miał żadnego wpływu, lub zupełnie marginalne - dziejące się "przy okazji". Wręcz proszę nie robić wstydu prezydentowi opisując takie dokonania. Że co, że czasomierze naświatłach?? Przejście dla pieszych?? Same sukcesy...
Anonim_1687, 16.10.2018, 09:23, 213.62.126.132 ##

Do 7929, to może prezydent stworzył cały Gorzów? bo wymienione zasługi to ciut za mało jak na takiego cudotwórcę
Anonim_5857, 16.10.2018, 09:40, 89.242.75.166 ##

Rozpisal i rozstrzygnal przetarg na remont Kazimierza Wielkiego. Czego nie domagali sie radni z piaskow od lat
Zdobyl dofinansowanie na budowe hali sportowej za 50mln instadionu lekkoatletycznego
Rozbudowal straz pozarna w Dabrowskiego
Uratowal szkole srednia przy Dabrowskiego przed zamknieciem
Zajal sie martwymi drzewami zapuszczonymi powolujac urzednika ds zieleni.
Wprowadzil konsultacje spoleczne. Ktore radni spier...lili wylaczeniem z glosowan nad BO. Ze szkoda dla miasta.
Poprawil zadowolenie z zycia mieszkancow co odzwierciedla sonda gorzowianina
Anonim_7929, 16.10.2018, 10:46, 37.248.154.76 ##

Zrealizowal kawka w centrum. Zrobil rondo na malyszynie rozwiazujac problem korkow w planach i zalatwionych finansowaniem jest 2pasmowu odcinek od cpn orlenu do malyszyna
Program tania dzialka budowlana
Zainicjowana marka gorzowstadjestem ktora sie dobrze realizuje

Nauczony bledami jest skuteczniejszym niz byl prezydentem. A nowy dop bedzie sie uczyl. Ze nie wszystko sie da zdobil bo budzet w kasie miasta jest ograniczonya ze ne zadluza to tylko zaleta. Bo go skarbnok dobra trzyma krotko. Dlatego nie ma budowy obiektow nowych jak fg za 130mln kosztujacych rocznie 6 w utrzymaniu.
A miasto jest naprawiane. I tylko mam zarzut o niegospodarnosc rozdawanie lekka reka na prawo i lewo milionow z kasy miasta m.in. Na glupawre wylaczone z glosowan prezenty dla pojedynczych mieszkancow zeby zrobic cos pod ich tylko domem
Anonim_7929, 16.10.2018, 10:53, 37.248.154.76 ##

Ale to juz wina nie prezydents tylkor adnych klz jednego ugrupowania ktorych pani jako dziennikarz bezwstydnie i stronniczo wspiera
Anonim_7929, 16.10.2018, 10:53, 37.248.154.76 ##

Program zawodowcy w Gorzowie
Praktyki studentow w firmach
System dualny ksztalcenia zawodowego. Praktyka i nauka
Anonim_7929, 16.10.2018, 11:02, 37.248.154.76 ##

Twardo kolego - nie co obiecał że zrobi, nie co jest w planach. Nie co pozostawił poprzedni prezydent (KAWKA, plan transportowy).
SWOJE dokonania:
1. Centrum edukacji? Leży
2. Szkoły artystyczne? Leży
3. Remonty dróg wg harmonogramu? Dwie.
4. Schody do nikąd? Pozamiatane
5. Hala sportowa? Nie wbito nawet łopaty
6. Parki? Może w przyszłym roku. Nie wbito nawet łopaty
7. Chrobrego? nie wbito nawet łopaty

Przez cztery lata tylko odsuwanie w czasie ważnych inwestycji. Myślisz że następne cztery będą inne?

Pamiętaj miał na to CZTERY lata.
Wybieranie na zasadzie marny ale znany - mija się z celem.
Może być kolejny. Najwyżej też będzie marny, ale wart spróbować.

Anonim_1687, 16.10.2018, 11:06, 213.62.126.132 ##

Ale slepi i glupi opozycjonisci ktorzy chca sie dorwac do stolka beda klamac w swoich mediach ze nie zrobil nic. Zaden argiment do tepych lbow nie dociera. Albonudaja glupkow.
Anonim_7929, 16.10.2018, 11:06, 37.248.154.76 ##

Oczywiście że coś zrobił. Tylko jeszcze raz: prezydent nie jest od nadzorowania remontu dróg. Od tego jest harmonogram i odpowiedzialny dyrektor wydziału. Tak jak nie jest od remontu chodników. Prezydent ma wyznaczać kierunki rozwoju. Na lata. I pilnowac by nie zbaczać z kursu. Nasz dziala od przypadku do przypadku.
Anonim_1687, 16.10.2018, 11:20, 213.62.126.132 ##

"Bylejakosc" jest w tym i wiekszosci gorzowskich przypadkow cecha spoleczno-kulturowa, nie polityczna. Obojetnie jakim wynikiem skoncza sie wybory, najlepszym lekarstwem jest nauczenie dzieci i mlodziezy czystosci, schludnosci, i porzadku a takze umiejetnosci planowania, organizacji i wykonania przedsiewziec (zarowno osobistych jak i grupowych). Nauka kultury osobistej i grupowej tez jest wskazana...
Anonim_6719, 16.10.2018, 18:16, 68.6.125.106 ##

Odnośnie anonim 7929. Litości, czy to prowokacja? Akademia Gorzowska powstała dzięki Pani Minister Rafalskiej, remonty lokalów socjalnych - wreszcie ktoś się ruszył i skorzystał ze środków Banku Gospodarki krajowej, zresztą to żadna łaska - to zadanie własne gminy, a KAWKA - to zasługa poprzedniego prezydenta i Jana Pawła Jakubowskiego (zresztą do tej pory obecny prezydent nie znalazł godnego następcy Pana Jakubowskiego wśród grona swoich znajomków, Przystanek kolejowy na Teatralnej to inwestycja PKP i prezydent nie miał nic do tego, Kwadrat został zniszczony - zniszczono enklawę zieleni w centrum, śmigłowiec dla szpitala to znów zasługa Pani Rafalskiej, jakie gwiazdy na koncertach, raczej gwiazdki, odnowa taboru mzk to obowiązek a nie zasługa, po za tym MZK to spółka, budżety obywatelskie to też ustawowy obowiązek, a konsultacje społeczne pożal się boże, stara rybarnia ? to kpina przypisywanie zasługi wójtowi, to zasługa inwestora, jerominomartens to samo, pociąg do Berlina - sprawa samorządu województwa, radioterapia znowu Pani Rafalska, wsparcie dla Brata Krystyna, przecież to jest zadanie własne gminy, żadna łaska, straż pożarna = państwowa, wójtowi nic do tego, a Bank ING to prywatna inwestycja, wójt tylko sprzedał działkę. A jeżeli chodzi o edukację, to szkolnictwo zawodowe i w ogóle szkoły są niedoinwestowane.
Anonim_9874, 16.10.2018, 21:02, 89.228.155.135 ##

No coz… pan Wojcicki i Rada Miasta (sic !)zapomnieli albo tez nie wiedza nadal, ze PODMIOTEM ich dzialan jest mieszkaniec Gorzowa Wlkp. Nie drogi, nie sciezki rwane jak tasiemki u babcinych pantalonow,nie slogany czy imprezy watpliwej jakosci. Rezultat : Gorzow w chwalebnym ogonie w rankingu miast.I tak miedzy bogiem a prawda: nie widze swiatelka w tunelu. Czego nie zrobil Wojcicki - nie zrobi z cala pewnoscia MBB.Istotnie,Pani Redaktor : takiego balaganu nie mialo miasto dotychczas.
Anonim_2984, 16.10.2018, 21:47, 5.172.239.119 ##

7929 to jakiś prowokator, który próbuje zmanipulować ludzi. Z jednej strony wydaje się prymitywnie niemyślącym i ładuje wszystko, co mu na myśl przyjdzie, a z drugiej wygląda jak ktoś podstawiony przez zainteresowanego. To co wypisuje to jakaś kpina i jeszcze używa obraźliwych słów wobec tych, którzy myślą inaczej. Typowa prymitywna manipulacja
Anonim_7255, 17.10.2018, 08:13, 81.190.162.211 ##

Za jędrzejczaka powstawy OBIEKTY czesto nirpotrzebne i drogo kosztujave w utrzymaniu a cale miastp bylo zapuszczone w ruine.
Wojcicki robi ODWROTNIE. Naprawia miasto olewa wielkie obiekty kosztujace setki mln bo by nie bylo pieniedzy na naprawe MIASTA
Anonim_7929, 17.10.2018, 09:56, 37.248.155.13 ##

Upor i nadete buractwo TJ nie chcialo sprzedac dzialko w centeum pod stara rybiarnie i stalyby do dzis ruiny.
Nie chcialo powstania akademii zeby dostawala miliony dofinansowania z budzetu bo byla pisoska a tj z sld.
Nie chcialo remontow zdegenerowanych drog i chodnikow oraz sciezek rowerowych.
Nie chcialo dni miasta dla moeszkancow wolalo FG dla establishmentu.

Itd itp
Anonim_7929, 17.10.2018, 09:59, 37.248.155.13 ##

Nie chcialo tramwai na piaski ani remontu K wielkiego
Nie chcialo 2pasow na zatloczonej Mysliborskiej do zakladow pracy.
Chcialo znudowac wielki magistrat za ppnad 100mln na zawarciu
Do FG dobudowac za 70mln szkole artystyczna
Nie chcialo remontowac kwadratu ani parkow. Chyba ze sirmiradzkiego
i bedzie remontowany w przyszlym roku. Jakis na uboczu bo tak chcial TJ w sejmiku wojewodztwa.

A problem brakunkadr w urzedzie dot nie tylko urzeduntylko wszefzoe brakuje ludzi.
Anonim_7929, 17.10.2018, 10:02, 37.248.155.13 ##

Nie.chcialo zniesienia barierek na chrobrego
Ani rozmawiac z.mieszkancami
Nie chcialo obnizyc staweknlokali w centrum w wyniku czego straszyly.


Anonim_7929, 17.10.2018, 10:05, 37.248.155.13 ##

Cez nie zostal zaczety bo robili reforme edukacji narzucona przez pis. Likwidacji gimnazjow i musieli powiekszyc szkole na manhatanie.
Robili projekt kwartalunkultury ktory nir dostal od pis dofinansowania. Dopiero jak oddali pisowi wladze nad ta przyszla szkola zgodzoli soe dac kase zeby bylo na.mirjsca pracy donobsadzenia dla ich rodzin inpociotkow

Shoy donikad nie ruszone ale robia skwer pod nimi. I zagospodarza dolna czesc z fontanna.

Chrobrego zyje i bez nowego chodnika
Ale byl rozpisanynprzetarg. Dlugo sienczeka na firmy wulonawcze ktore wola realizowac wielkie inwestycje za miliony. na.materialy same ponad rok.
Anonim_7929, 17.10.2018, 10:13, 37.248.152.60 ##

Boże, co to za oszołom. Jak JW ma takich wyborców, to klękajcie narody. To jest po polsku? To jest merytorycznie? Jakiś bełkot niezrównoważonego emocjonalnie człowieka.
Anonim_7255, 17.10.2018, 10:16, 81.190.162.211 ##

Pani Haniu-sama prawda . Dziekuje i pozdrawiam.
Anonim_3848, 30.10.2018, 08:07, 46.169.152.201 ##

Jacenty to najlepszy wybór dla takiego miasta jak Gorzów-ek, przaśny, swojski, zrozumie i gorzowskiego emeryta i bolemińskiego discopolowca, zrobi dobrze każdemu, upiecze sernik mecenasowi albo przewiezie wesołą gromadkę mieszkańców autobusem, siknie ze strażackiej sikawki, a że popuszcza w kuchni?? co z tego byle nie na serwowane potrawy
Anonim_4332, 30.10.2018, 11:12, 37.131.160.82 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Uwaga taksówkarze
Komunikat dotyczący ważności licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką, samochodem osobowym, pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie ... <czytaj dalej>
Smutny obraz infrastruktury transportowej północy województwa
Publikujemy fragmenty nadesłanego Stanowiska Zarządu Lubuskiej Organizacji Pracodawców z dnia 30.01.2024 r. w sprawie aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030. Niestety, ... <czytaj dalej>
Ważne konsultacje. Kto pierwszy, ten lepszy
Konsultacje w sprawie Krajowego Systemu e-Faktur. Ministerstwo Finansów przedstawia harmonogram konsultacji w sprawie rozwiązań prawnych i funkcjonalności Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Konsultacje ... <czytaj dalej>
Do wzięcia niemal 40 mln euro
Północ Lubuskiego sięga po unijne wsparcie. Stawką jest blisko 40 mln euro. - To ostatnie spotkanie z cyklu, ale... ostatni będą ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych

ul. Orląt Lwowskich 15, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 30 23
branża: Transport kolejowy <czytaj dalej>

Dramat Andryki
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” bchodzony jest 1 marca. W tym ... <czytaj dalej>
Ponad tona tytoniu
KAS zatrzymała 1,3 tony tytoniu. Lubuska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała ... <czytaj dalej>
Życzenia dla pani Ludmiły
Ludmiła Żołnierkiewicz mieszka w Gorzowie od 1946 roku. W piątek ... <czytaj dalej>
Marek Piechocki z wyróżnieniem i dyplomem za całokształt
Doroczne nagrody literackie, czyli Wawrzyny Lubuskie rozdane. Gorzowski twórca i nasz ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« marzec 2024 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Kultura nam się opłaca
Różnie można mówić o Gorzowie i na co dzień głosów narzekania nie brakuje, ale jeśli chodzi o kulturę, nie mamy się czego wstydzić. I choć jest wielu, którzy powtarzają, że ... <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>
Między strachem a wolnością
„Między strachem a wolnością”. To temat konkursu, do udziału w <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 4fa.jpg
admin ego:
Na granicy
Most Svinesund to most przerzucony nad odnogą Oslofjordu, przez środek ... <czytaj dalej>
admin ego:
Bo nie krzyczała...
Bo nie krzyczała… nikt nie pomógł Lizie zgwałconej i zaduszonej ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Filiżanka kawy lub dwie
Czy wiesz, że filiżanka kawy może zdziałać więcej niż tylko ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Wystarczą dane
Oszuści nie muszą wcale kraść portfela. Wystarczy, że zdobędą Twoje ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_3739:
W PRL były sprawne połączenia wszystko było połączone i torami i pksami. To są zaniedbania jakies <czytaj dalej>
Anonim_3739:
Ale po co do Szczecina jak i myśli orzą bardzo sprawnie i szybko kursuje PKS.

Jak tam dojeżdżałem na egzaminy to w 50 minut byłem ju <czytaj dalej>
Marek z Rybakowa:
Dla Gorzowian ważniejsza jest elektryfikacja linii Krzyż - Kostrzyn i reaktywacja linii do Szczecina przez Myślibórz .Do Zielonej nie ma po co ... <czytaj dalej>
Anonim_3739:
Czy jest takie zapotrzebowanie pasażerów?
Czy tylko fani komunikacji kolejowej lobbują że by im sie takie coś marzyło?

Mieszkam <czytaj dalej>
Anonim_1513:
Nooo, rewelka!
Z.M.P. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej