poniedziałek 4 grudnia 2023     Barbara, Bernard, Krystian
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Zacznijmy od końca. Fajerwerki były ładne, ale lepiej z nich zrezygnować
Za nami Dni Gorzowa 2019. Zakończyły się pokazem sztucznych ogni. U jednych wywołały zachwyt, u innych oburzenie.

Z każdą imprezą publiczną jest tak, jak z Dniami Gorzowa. Są zwolennicy i przeciwnicy. Ponieważ nie da się wszystkim dogodzić, organizator robi swoje. Ale mógłby lepiej. I o to lepiej mi chodzi. O lepiej dla wszystkich. O lepiej dla planety. Zanim więc napiszę o tym, jak było kolorowo i muzycznie, kilka słów o sprawach ważniejszych.

O tym, że zmienia się nam klimat, bębnią już wszystkie media. Głównie na zasadzie wzbudzania lęku, że za 30-50 lat będzie zonk, bo to co robimy, nie jest bez wpływu na środowisko. Że nie jest, to oczywiste. Że każdy z nas produkuje więcej śmieci, niż potrzeba, to też prawda. Że jesteśmy coraz bardziej leniwi – jasne. Współczesna cywilizacja to cywilizacja konfekcjonowania i posiadania. Gromadzimy więc i wyrzucamy. Bo co z tym nagromadzeniem zrobić? To jeden problem. Drugi, to wycinanie drzew, betonowanie powierzchni i zatruwanie środowiska.

Nie jestem znawcą w tym temacie, ale sądzę, że wystarczy mi wiedza ogólna i obserwacja życia, by stanąć po stronie tego, co dobre. Nie od dziś wielu mieszkańców zwraca się z prośbą do Prezydenta, by zrezygnować z fajerwerków. Niestety. Wciąż pojawiają się i to nie tylko z okazji nowego roku, ale właśnie Dni Gorzowa. Podobno mają się też strzelać na pożegnanie lata.
Te niedzielne były ciekawe. Muzyka dopełniała wrażenia. Zdjęcia też się udały. Ale gdybym nie była na koncercie Electric Light Orchestra, nie przyszłabym ich oglądać, bo uważam, że powinno się od tej formy odchodzić. Pisałam o tym jeszcze za czasów poprzedniego Prezydenta Gorzowa. Są inne, nie mniej atrakcyjne, a z pewnością mniej inwazyjne formy uatrakcyjniania wydarzeń. I nie usprawiedliwia nas fakt, że w sobotę na Dniach Morza w Szczecinie fajerwerki też rozjaśniały nocne niebo – gdyby je porównać, szczecińskie były naprawdę słabiutkie. Ale jedne i drugie zatruły w jakimś stopniu środowisko i nie pozostały bez wpływu na ptaki czy zwierzęta domowe. To problem znany nie od dziś.

Ja rozumiem, że Miasto organizuje festyny dla wszystkich, że chce pogodzić różne gusta, ale są sprawy ważniejsze, również z uwagi na nasze przyszłe pokolenia. Jestem przekonana, że na ten argument pan Prezydent - za chwilę jako młody małżonek – spojrzy z innej perspektywy. Bo nic z tego, że na zdjęciach fajerwerki wyglądają naprawdę ładnie, są sprawy ważniejsze i o nie trzeba dbać. Zrezygnujmy więc fajerwerków Panie Prezydencie Wójcicki. Zrezygnujmy.

Tekst i foto Hanna Kaup



Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 1/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 2/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 3/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 4/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 5/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 6/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 7/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 8/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 9/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 10/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 11/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 12/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 13/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 14/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 15/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 16/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 17/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 18/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 19/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 20/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 21/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 22/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 23/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 24/25

zacznijmy od konca fajerwerki byly ladne ale , zdjęcie 25/25


17 czerwca 2019 15:07, Hanna Kaup
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


tak powiatowo bardzo. A nawet wiejsko. Jaki sołtys taki festyn
Anonim_5231, 18.06.2019, 08:21, 212.180.184.13 ##

Pani Redaktor, nie uczestniczyłem w Dniach Gorzowa, ale w Szczecinie na Dniach Morza byłem. Muszę przyznać, ze pokaz fajerwerków był piękny. Czy to dobre dla środowiska czy tez nie , tego nie potrafię ocenić, ale zapewniam, ze pokaz fajerwerków w Szczecinie był bardo atrakcyjny i widowiskowy.
Anonim_5377, 18.06.2019, 09:04, 83.12.81.154 ##

przestasńcie pier..ić pani redaktor. I wciskac na siłę ludziom swoje poglądy.

Gadające głowy mediów lubią nam wmawiać co dla nas jest dobre i jak mamy myśleć.

Ludzie się wypowiedzieli już w kwestii fajerwerków. I mają nt temat swoje zdanie.

a dni miasta były skopane. Koncerty bardzo słabe źle zorganizowane i opóźnione. wszyscy się porozchodzili do domów
a media ogłosiły że oto tysiące ludzi się bawiło. g..o prawda bo garstka.
Anonim_9978, 20.06.2019, 18:03, 5.172.234.37 ##

ponawiam po raz milionowy wbrew gadającym głowom mediów

jako reprezentant zwykłych mieszkańców którzy myślą o FG że jest niepotrzbna i kosztująca nas 6 mln rocznie w utrzymaniu o czym mało kto wie bo gadające głowy mediów tego nie mówią
Anonim_9978, 20.06.2019, 18:06, 5.172.234.37 ##

A co było powiatowego? Teatr Osterwy, Nosowska? Filary Jazz Band, Gooral, Strachy, ELO ?A może ,żal, że nie bylo disco polo? Ogarnijcie się krytykanci, szanujcie artystów, nawet jak nie lubicie Wójciskiego. Co źle zorganizowane? Jakie opuźnienia? Mam nadzieję, że w/w nie czytają tych bzdur.
Anonim_8828, 20.06.2019, 19:19, 176.221.120.46 ##

Ten komentator z Bożej łaski nawet pisać nie umie, więc czego wymagać. Dla niego disco polo to szczyt wielkiej rozrywki
Anonim_9762, 20.06.2019, 19:22, 66.102.9.18 ##

to byly dożynki nie dni miasta. na dozynkach bylo wiecej ludzi.
silent disco wymyslili pod dobinantą de.le
Anonim_6376, 21.06.2019, 23:11, 5.172.232.246 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Coraz bliżej święta
Otwarcie hali sportowo-widowiskowej Arena GORZÓW jest głównym elementem tegorocznej kampanii „Gorzów blisko świąt”. Dwudniowa impreza zaplanowana jest w dniach 9-10 ... <czytaj dalej>
Chcą nowego porozumienia paradyskiego
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, wspólnie z prezydentami Zielonej Góry Januszem Kubickim i Nowej Soli Jackiem Milewskim, jest inicjatorem i współorganizatorem ... <czytaj dalej>
Uzasadnienie inicjatywy obywatelskiej
Publikujemy UZASADNIENIE INICJATYWY OBYWATELSKIEJ na rzecz skrócenia urzędowej nazwy miasta Gorzów Wielkopolski i przywrócenia jej historycznego polskiego brzmienia – GORZÓW. WSTĘP tylko ... <czytaj dalej>
Petycja
Szanowny Panie Prezydencie, powstała petycja dotycząca likwidacji podziemnego przejścia dla pieszych przez ulicę Piłsudskiego. Ja chciałabym się przyłączyć do tej inicjatywy, ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Koczuk Krzysztof Budowlane Usługi

ul. Marcinkowskiego 102 l. 2, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 86 30
branża: Budowlane usługi - wykańczanie wnętrz <czytaj dalej>
"Multimedia Polska" S.A. Biuro Regionu Lubuskiego

ul. Kosynierów Gdyńskich 51, Gorzów Wlkp.
tel. 95 737 03 70
branża: Telewizja kablowa <czytaj dalej>
"Bag" Andrzej Gryczko

ul. Sikorskiego 100, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 61 65
branża: Odzież - detal <czytaj dalej>

Co pokaże Polański?
Co tym razem pokaże Roman Polański? W Kinie Konesera zobaczysz ... <czytaj dalej>
Pieśniarz-wędrowiec z Bledzewa
Na drugie listopadowe spotkanie Na Zapiecku Barbara Schroeder zaprosiła znaną ... <czytaj dalej>
Połączy Górczyn z Os. Europejskim
Za kilkanaście dni, 11 grudnia, ruszy komunikacja między Górczynem a ... <czytaj dalej>
Nadzieja w krwi pępowinowej
Krew pępowinowa pomoże dzieciom z porażeniem mózgowym. Pierwszy taki program ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Wierzą, że tym razem się uda
Wrócił temat zmiany nazwy naszego miasta. Zajmuje się nim Komitet Obywatelski Gorzów, który 7 listopada odbył organizacyjne spotkanie w siedzibie Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej. Przedstawił najważniejsze kwestie związane z projektem złożonym ... <czytaj dalej>
Pokaż najpiękniejsze porosty
W ramach programu edukacyjno-informacyjnego WygrajMY czyste powietrze miasto ogłasza konkurs <czytaj dalej>
Zagłosuj na zmodernizowany obiekt
Trwa głosowanie w plebiscycie internetowym konkursu Modernizacja Roku & Budowa <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 1d.jpg
admin ego:
Piękne Arcos de la Frontera
Do pięknego Arcos de la Frontera podchodziliśmy dwukrotnie. Właściwie raz ... <czytaj dalej>
admin ego:
Jerez de la Frontera
Jerez de la Frontera – jak wiele hiszpańskich miast – ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Zakopanie w ziemi żywcem... czyli o granicy
Zakopanie w ziemi żywcem, patostreamy, niebezpieczne wyzwania – gdzie jest ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Nowe technologie pomogą zadbać o seniorów
Powiedzieć, że starzejemy się jako społeczeństwo, to truizm. Według danych ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Maria :
Dziękuję za recenzję.Trzeba to obejrzeć. <czytaj dalej>
Anonim_4621:
Nazwa jest wtórna. Najpierw co z upadkiem tego miasta, nawet jak zmienimy nazwę na Nowy Jork to gadaniem niczego dalej nic się nie poprawi. Ślep <czytaj dalej>
Marek z Rybakowa:
Brawo --- Krystina z Jenina ! <czytaj dalej>
Anonim_3751:
):-)
Zmp <czytaj dalej>
Zaco:
Dobrze byłoby, urzędnicy miejscy, płacący naszą kasą, abyście przyjrzeli się dokładnie pracom na Dworcowej. Terminy gonią, piachu nie sypano <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej