poniedziałek 11 grudnia 2023     Waldemar, Damazy
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Forum Gospodarcze w Gorzowie
eGorzowska - 12923_QnothM9UXuqzPKWccJM4.jpgPonad 300 uczestników zarejestrowało się na Gorzowskie Forum Gospodarcze. W tym roku odbędzie się pod hasłem „Synergia światów współczesnej gospodarki”.

15 września w Filharmonii Gorzowskiej odbędą się rozmowy i wykłady o współpracy pomiędzy pokoleniami, znaczeniu płci w życiu zawodowym, używaniu sztucznej inteligencji i gospodarce, w której celem jest minimalizowanie zużycia surowców.

Po każdym panelu tematycznym odbędą się dyskusje i wymiana doświadczeń, a nowością będzie możliwość zadawania prelegentom pytań online.

Milenialsi, a płatki śniegu

Pokolenie milenium, ludzie urodzeni w latach 80. i 90. XX w., pokolenie cyfrowe, otwarte na nowe wyzwania i generacja płatków śniegu, czyli tych, którzy przyszli na świat na początku XXI w. to ludzie wyznaczający nowe trendy, przekonani o swojej wyjątkowości, nieodczuwający ograniczeń. Czy potrafią współpracować na polu zawodowym? Jak zarządzać takimi pracownikami? Jakie warunki dla nich tworzyć? Jak wykorzystać w pełni ich doświadczenie? To będzie m.in. tematem piątej edycji forum.

Roboty czy ludzie?
Dużo mówi się o zastępowaniu ludzi robotami. Automatyzacja procesów w różnych sektorach gospodarki staje się zjawiskiem powszechnym. Usprawnia procesy zachodzące wewnątrz firm, oszczędza czas i maksymalizuje zyski. W związku z tym świadome stosowanie takich rozwiązań i ustalenia granic w wykorzystaniu sztucznej inteligencji, zagadnienia robotyzacji będącej dla człowieka zagrożeniem też będą tematem forum.

Recykling i świadome korzystanie z zasobów
Świadomość ekologicznych zagrożeń prowadzi do poszukiwania rozwiązań, które mają minimalizować wpływ działań człowieka na środowisko. Gospodarka cyrkularna polega na zrównoważonym i świadomym zużywaniu zasobów. To model, w którym recykling, ponowne używanie i naprawianie jest sposobem na eliminację produkcji nadmiernej ilości śmieci. Możemy przetwarzać i ponowie wykorzystywać surowce, minimalizując wykorzystanie zasobów naturalnych i spowolnić postępujące zmiany klimatyczne. Co dla firm znaczy identyfikowanie się z takim sposobem wykorzystania zasobów i jak wdrażać proekologiczne rozwiązania? Forum spróbuje odpowiedzieć na pytania, czy system zarządzania surowcami w obiegu zamkniętym ma granice i z czym się wiąże oraz do jakich zysków lub strat może prowadzić.

Czy kariera ma płeć?

Wymagamy równości płci, ale czy szanse kobiet i mężczyzn w środowisku zawodowym są równe? Czy w sferze biznesowej płeć pracownika ma znaczenie? Czy kobiety zarządzają inaczej niż mężczyźni i czy można powiedzieć, że zawód ma płeć?

Konstruktywne rozmowy i eksperckie grono

Forum poprowadzi dziennikarka i prezenterka telewizyjna Dorota Gardias oraz dziennikarz telewizyjny i radiowy Igor Sokołowski. Na scenie pojawią się doświadczeni ludzie biznesu, którzy podzielą się swoją wiedzą i spostrzeżeniami.

Wśród zaproszonych prelegentów są: ekspert od kreatywnego marketingu Jakub Biel; dziennikarka i influencerka Katarzyna Bosacka, Anna Kaczyńska z Site Leader Centrum Logistyczne Amazon; dyrektorka Jakości i Standardów Zarządzania Żywnością Grupy Żabka Joanna Kasowska; główny technolog z Instytutu Technologii Mikrobiologicznych w Turku, członek Rady Programowej Jan Kolbusz; dyrektor Pionu Strategii Alior Leasing Sp. z o.o. Maciej Kostkowski; People & Culture Manager IKEA Magdalena Kowalska; dziennikarka, założycielka Fundacji Sukces Pisany Szminką Olga Kozierowska; manager Wirtualna Polska Media S.A. Maciej Matyjasik; Jagoda Pieścicka z CEO & Founder of NuDelta; psycholog i socjolog organizacji Piotr Prokopowicz; Wojciech Zając z Wydziału Technicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża.

Wieczorem odbędzie się gala, na której poznamy laureatów nagrody gospodarczej „Nawigator biznesu MOF GW”. Uhonorowani zostaną najlepsi przedsiębiorcy z terenu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego. W tym roku padł rekord 71 zgłoszeń.
Kolejna edycji Gorzowskiego Forum Gospodarczego realizowana jest w ramach projektu pn. „Wspólna promocja gospodarcza Gorzowa Wielkopolskiego, Bogdańca, Deszczna, Kłodawy i Santoka – etap II” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie – 2020 Oś Priorytetowa 1 – Gospodarka i Innowacja, Działanie 1.4 Promocja regionu i umiędzynarodowienie sektora MŚP, Poddziałanie 1.4.2 Promocja regionu – ZIT Gorzów Wlkp. (numer konkursu RPLB.01.04.02-08-0001/17).

oprac. redakcja

12 września 2023 08:53, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Milion dla filharmonii
W środę 6 grudnia 2023 r. marszałek Marcin Jabłoński spotkał się z dyrektor Filharmonii Gorzowskiej Joanną Pisarewicz. W projekt budżetu Samorządu ... <czytaj dalej>
Oprogramowanie Lubuskie trzeba zaktualizować
- Oprogramowanie Lubuskie trzeba zaktualizować - powiedział podczas spotkania lubuskich samorządowców w Paradyżu - Gościkowie prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. 7 grudnia ... <czytaj dalej>
Coraz bliżej święta
Otwarcie hali sportowo-widowiskowej Arena GORZÓW jest głównym elementem tegorocznej kampanii „Gorzów blisko świąt”. Dwudniowa impreza zaplanowana jest w dniach 9-10 ... <czytaj dalej>
Chcą nowego porozumienia paradyskiego
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, wspólnie z prezydentami Zielonej Góry Januszem Kubickim i Nowej Soli Jackiem Milewskim, jest inicjatorem i współorganizatorem ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Alfa Gas

ul. Warszawska 164, Gorzów Wlkp.
tel. 95 732 02 07
branża: Samochody - silniki, mechanika <czytaj dalej>
"Alicja" Sklep Spożywczy Alicja i Waldemar Jakubiec

ul. Wyszyńskiego 93, Gorzów Wlkp.
tel. 95 723 11 14
branża: Spożywcze artykuły - detal <czytaj dalej>

Remonty budynków
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej informuje. Będzie remont 20 lokali mieszkalnych komunalnych z ... <czytaj dalej>
Milion dla filharmonii
W środę 6 grudnia 2023 r. marszałek Marcin Jabłoński spotkał ... <czytaj dalej>
Na barszcz i pierogi pod Arenę
W mikołajki po Gorzowie jeździł bezpłatny, świątecznie udekorowany „smaczny tramwaj”. ... <czytaj dalej>
Gorzowskie mikołajki
W mikołajki najmłodsi gorzowianie udekorowali żywą choinkę. Starsi mogli przejechać ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Wierzą, że tym razem się uda
Wrócił temat zmiany nazwy naszego miasta. Zajmuje się nim Komitet Obywatelski Gorzów, który 7 listopada odbył organizacyjne spotkanie w siedzibie Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej. Przedstawił najważniejsze kwestie związane z projektem złożonym ... <czytaj dalej>
Pokaż najpiękniejsze porosty
W ramach programu edukacyjno-informacyjnego WygrajMY czyste powietrze miasto ogłasza konkurs <czytaj dalej>
Zagłosuj na zmodernizowany obiekt
Trwa głosowanie w plebiscycie internetowym konkursu Modernizacja Roku & Budowa <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - uniejow.jpg
admin ego:
Na granicy Nawarry i Kraju Basków
Santikurutze Kanpezuko Ibernalo – nawet nie umiem tego przeczytać, ale ... <czytaj dalej>
admin ego:
Profesorskie granie w Kameralnej
Najpierw to powinienem podziękować osobie/osobom, które zadecydowały o występie/ recitalu ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Zakopanie w ziemi żywcem... czyli o granicy
Zakopanie w ziemi żywcem, patostreamy, niebezpieczne wyzwania – gdzie jest ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Nowe technologie pomogą zadbać o seniorów
Powiedzieć, że starzejemy się jako społeczeństwo, to truizm. Według danych ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_1628:
jak zamknęli dworcową to i ze spoichrzowej nikt nie korzysta ani sikorskiego (bo blokada świateł przy katedrze - można stać w korku 4x czekać n <czytaj dalej>
Anonim_1628:
Zapomniałem dodać posłów sejmowych i europosłów: Sibińska, Rafalska, niezatapialny Komarnicki senator jeden był do wyboru na liście.
O i <czytaj dalej>
Anonim_1628:
lubuskie służy tylko i wyłącznie zielonej górze i tamtym okolicom.

W Zachodniopomorskim byśmy znaczyli jeszcze mniej
nie wiem ja <czytaj dalej>
Anonim_6291:
Nooo, rewelkowe te Wasze relacje!
Z.M.P. <czytaj dalej>
Anonim_6291:
Gratuluję! I bardzo słusznie! Filharmonia i Jazz Club "Pod Filarami" to dwie wiodące instytucje kulturalne! Jest jeszcze w szpicy WiMBP! <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej