wtorek 27 lutego 2024     Anastazja, Wiktor, Gabriel
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Nowa stara koalicja... Jeszcze wam pokażemy... Będą rozwalać skamieliny PO... czyli powyborcze refleksje
eGorzowska - 1969_gpveqFA6jyYorfArcJJ3.jpgKiedy 9 października o 21.00 pojawiły się pierwsze sondażowe wyniki wyborów, jedni wyrażali euforyczną radość, inni – łzawy smutek. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas nowa stara koalicja PO i PSL.

Według sondażu TNS OBOP, największym zaskoczeniem jest wysoki wynik Ruchu Palikota i niski – SLD. Polacy, którzy poszli 9 października do wyborów, dali sygnał, że w kraju nie dzieje się najlepiej i że ich potrzeby nie do końca są realizowane, że oczekują zmian w polityce.

Wejście Ruchu Palikota i trzeci przewidywany wynik w wyborach nie oznacza jednak, że RP będzie  brany pod uwagę w tworzeniu koalicji. Politycy, którzy mają doświadczenie w rządzie, uważają, że nie ma na to szans, bo tak naprawdę za samym Palikotem nie stoi nikt.

W wyborczy wieczór rozmawialiśmy z gorzowskimi politykami, którzy w swoich klubach na gorąco komentowali wyniki sondażowe.

– Wynik jest zadowalający, bo partie rządzące są surowiej oceniane przez wyborców. Nie zdarzyło się dotychczas powtórzyć koalicji - mówił starosta gorzowski Józef Kruczkowski. - Wydaje się, że jeśli odstępstw nie będzie, to tym razem koalicja może się powtórzyć. Wtedy myślę, że w sytuacji, w jakiej znajduje się i Europa, i świat, lepsza będzie stabilizacja i twarde stanie na nogach od próby realizacji obietnic, które nie mają pokrycia w możliwościach państwa. W powiecie mam nadzieję na rozwiązanie zadłużenia szpitala, którego problem został zawieszony z uwagi na same wybory. Liczę, że rząd, w którym będzie moja partia, ułatwi rozmowy, by jak najszybciej i ostatecznie rozwiązać ten problem.

Przewidywany sondażowy wynik, który daje przewagę PO i szansę na stworzenie koalicji z PSL, przekłada się również na kontynuację sytuacji politycznej w województwie:
– Pozwoli to na dalszą stabilną, przewidywalną i skuteczną władzę oraz wzmocnienie się koalicji w samorządzie wojewódzkim. Łatwiej będzie nam rządzić – dodał wicemarszałek Maciej Szykuła, który podkreślił, że największym zaskoczeniem tegorocznych wyborów jest bardzo dobry wynik Palikota i bardzo zły SLD.

Jeszcze wam pokażemy
Kiedy na telebimie pojawiły się pierwsze wyniki wyborów z całej Polski i prawie 40-procentowe poparcie dla PO, w gorzowskim sztabie rozległy się głośne brawa i skandowanie „Do-nald Tusk, Do-nald Tusk”. Zaraz potem przyszedł czas na pierwsze refleksje.

– Cieszymy się, że PO ma dalej takie poparcie, że dalej prawdopodobna jest koalicja z PSL. Mamy nadzieję, że to się przełoży na nasze zwycięstwo w województwie lubuskim. Dziękujemy wszystkim, że nas wspierali, pokażemy też, że potrafimy rządzić skutecznie – mówiła wojewoda lubuski Helena Hatka.

Natomiast przewodnicząca Rady Miasta Krystyna Sibińska skupiła się na podziękowaniu skierowanym do zaangażowanych.
– Chciałam wam wszystkim podziękować za ciężką pracę. Bez was sami byśmy nic nie zrobili. Jest to dobra wiadomość, bo następne cztery lata, to lata spokoju i naprawdę ciężkiej pracy – dodała.

– Jesteśmy razem i będziemy razem, bo to jest dla nas najważniejsze, ważna jest też północna część województwa i Gorzów – uzupełnił poseł Witold Pahl. – Przede wszystkim PO chce kończyć to, co zaczęło. Dla nas tak dobry wynik to dalsza motywacja do pracy. Chcemy mieć swojego prezydenta, wojewodę i zobaczymy, co dalej. Dzisiejsze spotkanie to pokaz naszej większości i wspólnoty. Chcę dziś pokazać wszystkim, którzy rzucali nam kłody pod nogi, jedno: Nie damy się i jeszcze wam wszystkim pokażemy.

Będą rozwalać skamieliny PO
W sztabie niezależnego kandydata do Senatu Władysława Komarnickiego od początku panowała radosna atmosfera. Lokal wypełnili znani ludzie. Wśród nich pojawili się: mistrz świata na żużlu Tomasz Gollob, prezydent Gorzowa Tadeusz Jędrzejczak z małżonką czy mistrz olimpijski w wioślarstwie Tomasz Kucharski. Był tort, szampan i cygara. W sztabie nerwowość odczuło się około północy, kiedy zaczęły napływać pierwsze wieści o przegranej z Heleną Hatką w Witnicy czy Drezdenku.

– Od początku nie była pewna wygrana Komarnickiego, ale jego osoba i kampania, i zasługi dla miasta i regionu, ale przede wszystkim to, jakim jest człowiekiem, to gwarancja dobrego senatora dla ziemi lubuskiej i Gorzowa – mówił prezydent Tadeusz Jędrzejczak.

– Jestem przekonany, że prezesowi Komarnickiemu się uda. Jest to człowiek, który wiele zrobił ogólnie dla sportu, miasta i kraju. Jestem przekonany, że będzie na pierwszym miejscu, a mandat mu się należy, gdyż ma dużo energii i chce dużo jeszcze zrobić. Jego zaangażowanie to duża chęć budowania lepszej przyszłości – zapewniał Tomasz Gollob.

– W Gorzowie spodziewałem się wygranej, a jak będzie dalej, trudno mi powiedzieć. Bez względu na wynik plusowy czy minusowy, jestem zadowolony z tego, co widzę i przede wszystkim z kampanii i z ludzi, z którymi się zobaczyłem. Jestem niezwykle poważnym człowiekiem i nie składam deklaracji, tak jak robiła to moja konkurentka. Ja starałem się rozmawiać z ludźmi, bo wiem, co to jest ciężka praca i obowiązki. Mam dużą świadomość jako działacz gospodarczy. Będę szukał momentu do uderzenia, bo będę starał się pomóc swojemu okręgowi. Nie dziwi mnie wynik Ruchu Palikota. Cieszy mnie on i pokazuje głupotę w naszej polityce. On będzie rozwalał te skamieliny szczególnie w PO. Luksus PO się skończył w momencie wejścia Palikota do polityki – przekonywał Władysław Komarnicki.

Oficjalne wyniki wyborów mają być znane we wtorek wieczorem.

Hanna Kaup. Maciej Niklas9 października 2011 23:31, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Smutny obraz infrastruktury transportowej północy województwa
Publikujemy fragmenty nadesłanego Stanowiska Zarządu Lubuskiej Organizacji Pracodawców z dnia 30.01.2024 r. w sprawie aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030. Niestety, ... <czytaj dalej>
Ważne konsultacje. Kto pierwszy, ten lepszy
Konsultacje w sprawie Krajowego Systemu e-Faktur. Ministerstwo Finansów przedstawia harmonogram konsultacji w sprawie rozwiązań prawnych i funkcjonalności Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Konsultacje ... <czytaj dalej>
Do wzięcia niemal 40 mln euro
Północ Lubuskiego sięga po unijne wsparcie. Stawką jest blisko 40 mln euro. - To ostatnie spotkanie z cyklu, ale... ostatni będą ... <czytaj dalej>
Można zdobyć małe granty
- Z małych grantów skorzystało już wiele fundacji, stowarzyszeń i samorządów. Współpraca transgraniczna jest dla nas bardzo ważna – zapewnia ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Kastago-Impex" Sklep Mięsny Stanisława Korpiszyn

ul. Sikorskiego 118 a, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 29 87
branża: Spożywcze artykuły - detal <czytaj dalej>
"Euro-Punkt" Sp. z o.o.

ul. 30 Stycznia 27, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 23 89
branża: Podatkowi doradcy <czytaj dalej>
"Biedronka" S.C. Sklep Spożywczy

ul. Sikorskiego 38, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 55 79
branża: Spożywcze artykuły - detal <czytaj dalej>

Wysoka woda
Wysoka woda uniemożliwia wjazd na działki przy Warcie od strony ... <czytaj dalej>
Tu wybudują Dirt Park
Przetarg na wybór wykonawcy budowy Dirt Parku rozstrzygnięty. Firma PUMPIT z ... <czytaj dalej>
Nie tylko Diuna
Nie tylko kolejne premiery, ale i pokazy specjalne proponuje ... <czytaj dalej>
Historia, o której nie można zapomnieć
W mediach niesie się informacja o śmierci Tomasza Komendy. Wśród ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2024 »
P W Ś C P S N
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
   
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Kultura nam się opłaca
Różnie można mówić o Gorzowie i na co dzień głosów narzekania nie brakuje, ale jeśli chodzi o kulturę, nie mamy się czego wstydzić. I choć jest wielu, którzy powtarzają, że ... <czytaj dalej>
Między strachem a wolnością
„Między strachem a wolnością”. To temat konkursu, do udziału w <czytaj dalej>
Konkurs fotograficzny
Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu organizuje konkurs fotograficzny „Bogdaniec - <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 6a.jpg
admin ego:
#MamyNaToRadę
#MamyNaToRadę! Rusza platforma internetowa z bezpłatnymi poradami dla rodziców. We współpracy ... <czytaj dalej>
admin ego:
Gonty w Gontach
Wierząc porzekadłu mówiącemu, że wszystkie drogi prowadzą do domu, ruszyliśmy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Wystarczą dane
Oszuści nie muszą wcale kraść portfela. Wystarczy, że zdobędą Twoje ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Ochrona zdrowia w niebezpieczeństwie
W ostatnich latach coraz częściej zdarzają się ataki na jednostki ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_5314:
Swego rodzaju czepiactwo z mojej strony: metr sześcienny objętości, nie powierzchni. Powierzchnię mierzymy w metrach kwadratowych :-) ;-) <czytaj dalej>
Anonim_6553:
Pod hasłem odchudzenia rzekomo przeładowanego programu szkolnego, a w konsekwencji ulżenia doli ucznia i nauczyciela, dokonywany jest zamach na to, <czytaj dalej>
Anonim_1513:
):-) <czytaj dalej>
Anonim_6553:
media mówią żeby iść głosoawć to ludzie idą głosują nie wiedzą na kogo nic nie wiedzą ale głosują bo media im to wmówiły

p <czytaj dalej>
Anonim_6553:
pozabierać srajfony to sie wezmą do nauki i od razu znikną zaległości <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej