wtorek 27 lutego 2024     Anastazja, Wiktor, Gabriel
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
List otwarty do poseł Bożenny Bukiewicz
Publikujemy list otwarty do poseł Bożenny Bukiewicz, po jej wypowiedzi na temat inicjatywy społecznej budowy centrum onkologii i radioterapii w Gorzowie.

Szanowna Pani Poseł,
nasz list jest reakcją na Pani wypowiedź w Radiu Zachód z 18 lutego 2012 roku, nieprzemyślaną i lekceważącą wobec ponad siedmiu i pół tysiąca ludzi, którzy wyrazili swoją potrzebę budowy w Gorzowie centrum onkologii i radioterapii.

Podejmując temat inicjatywy społecznej dotyczącej zbierania podpisów pod budową centrum onkologii i radioterapii, wyraziła Pani opinię, że to polityczna hucpa. Jest Pani za rozbudową „radiologii” i niczego więcej, więc nie rozumie Pani, po co te podpisy.

Oto Pani wypowiedź spisana z nagrania zamieszczonego na antenie Radia Zachód (dostęp 18 lutego 2012 godz. 11.53: http://www.zachod.pl/2012/02/forum-radia-zachod-18-02/ ):

Jeżeli chodzi o Gorzów i zbieranie tych podpisów, to nie wiem dlaczego… Chciałam powiedzieć, że w Gorzowie jest oddział onkologii z chemioterapią, nie ma tylko radiologii. I tak naprawdę jest w Gorzowie potrzebna radiologia. I jeżeli osoby zainteresowane nie zgłosiły swojego wniosku o rozbudowę oddziału onkologii do Lubuskiej Rady Zdrowia, do pani marszałek, tylko od razu po prostu medialnie, to jest to hucpa polityczna – ja uważam, bo jeśli ktoś naprawdę chce w Gorzowie rozbudowy, to powinien do tego poważnie podejść… Ja się tylko pytam, kto byłby przeciwko, żeby w Gorzowie rozbudować oddział radiologii? Nikt. Jeśli ktoś byłby, to byłby nikczemny i zły. To po co to? Po prostu politycy wykorzystują chorobę ludzką w tym wypadku śmiertelną do swoich gierek politycznych i swojego politycznego, że tak powiem tutaj, swoich gier. Ale chciałam powiedzieć, że jesteśmy za, jesteśmy gotowi pomóc Gorzowowi, tylko niech zaczną normalnie rozmawiać. Powiem tak. Ja zainteresowana powstaniem wydziału lekarskiego na uniwersytecie, nie robiłam konferencji prasowych, nie robiliśmy z panią marszałek jakiejś hucpy politycznej, tylko po prostu działamy merytorycznie, najpierw zbieramy informację, pani marszałek powołała doradcę do spraw zdrowia i on też m.in. pracuje nad dokumentacją potrzebną do powstania oddziału lekarskiego, nie oddziału, tylko wydziału lekarskiego, i tak dalej, i tak dalej. Są to prace merytoryczne. I tak samo trzeba zacząć w Gorzowie. Trzeba zacząć rozmawiać z osobami, które są za to odpowiedzialne, czyli zarząd województwa, Lubuska Rada Zdrowia, to są miejsca, gdzie zainteresowani inicjatorzy rozbudowy oddziału onkologii powinni się zgłosić. Także ja w ogóle nie rozumiem tego.”

Czy postępując merytorycznie – jak wspomniała Pani w czasie audycji – zadała sobie Pani trud, by sprawdzić, jak brzmi petycja społeczna, czego dotyczy, jakie wysuwa propozycje i do kogo je kieruje, a wreszcie, kto ją zorganizował, przy czyim wsparciu i czy w ogóle?
Otóż nie, bo gdyby tak było, słowa, które niestety padły na antenie radia, nie zostałyby nigdy wypowiedziane.

Tego typu wystąpienia jak Pani, niszczą demokrację, sugerując, że jeśli cokolwiek się wydarza, to musi mieć podłoże polityczne. Otóż, prawdopodobnie tak jest w Pani życiu i działaniu. Na szczęście, są jeszcze ludzie politycznie niezależni, którzy potrafią samodzielnie wypowiadać swoje zdanie, czyniąc to z kulturą i poszanowaniem dla każdego. W Pani wystąpieniu – poza butą i pewnością, że jest tak, jak Pani myśli – nie było ani krzty szacunku czy potrzeby zrozumienia społeczeństwa, które Pani – jako poseł RP – reprezentuje. Kilkakrotnie użyła Pani sformułowania „hucpa polityczna”, odnosząc się do inicjatywy społecznej, która z polityką nie ma nic wspólnego.

Do tego, należy zwrócić Pani uwagę, że radiologia to nie to samo, co radioterapia. I nie było to przejęzyczenie, gdyż użyła Pani tego słowa wielokrotnie. Przykre jest, kiedy polityk takiej rangi nie wie, o czym mówi. Trudno potem dziwić się tzw. wojence zielonogórsko-gorzowskiej i brakowi zaufania do decyzji, jakie podejmuje władza, którą Pani reprezentuje.

Gdyby zapoznała się Pani z naszą petycją, ze zdziwieniem stwierdziłaby, że jesteśmy tego samego zdania. A tak, dała Pani dowód lekceważenia i niechęci wobec mieszkańców północnej części województwa lubuskiego, o których dobro ma Pani – jako poseł RP – obowiązek tak samo zabiegać, jak o dobro mieszkańców południa.

By zrozumiała Pani, czego dotyczyła inicjatywa społeczna i do kogo była skierowana, przesyłamy Pani tekst petycji, licząc na reakcję godną reprezentanta społeczeństwa lubuskiego, a także wycofania insynuacyjnych tez o politycznym charakterze naszej inicjatywy.

w imieniu zwolenników budowy
centrum onkologii i radioterapii

Hanna Kaup
Bronisław Mierzwa


PS
Wyrażamy również ubolewanie, że dziennikarz prowadzący audycję nie przedstawił obecnym treści petycji. Jej zasadnicze brzmienie jest bardzo krótkie. Oto treść skierowana do władz miasta Gorzowa:

"1. powołać zespół do spraw budowy Gorzowskiego Centrum Onkologicznego z Ośrodkiem Radioterapii;
2. wyznaczyć miejsca, w których mogłoby powstać Centrum;
3. stworzyć plan i biznesplan jednostki;
4. wskazać obszary współpracy z jednostką w Zielonej Górze;
5. w bieżącym półroczu przedstawić raport o stanie przygotowań do powołania Gorzowskiego Centrum Onkologicznego z Ośrodkiem Radioterapii."


19 lutego 2012 15:02, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Co to za Chinka? Inwazja Chińczyków juz sie zaczęła?
Anonim_7972, 19.02.2012, 16:54, 89.73.27.82 ##

Jestem bardzo zaniepokojana wypowiedzią Pani Pooseł.Czy to jest ignorancja, czy też zupełna bezkarność-tego nie wiem. Wiem jednak z całą pewnością, że posłanka obraziła siedem i pół tysiąca gorzowian, w tym mnie i moich bliskich...Oczekuję przeprosin i sprostowania...Hucpą polityczną li jedynie można nazwać wystąpie w Radiu Zachód Bożenny Bukiewicz. SKANDAL...po prostu SKANDAL!!!!!!!
Katarzyna Radkiewicz, 19.02.2012, 17:02, 89.228.149.0 ##

Jest to zwyczajne olewanie ludzi. Skandal to mało powiedziane.
Justa, 19.02.2012, 19:39, 83.23.28.121 ##

Bezczelna wypowiedz pani Bukiewicz, juz nie pierwsza. Co do wydzialu lekarskiego UZ byla ww pani inicjatywa, wspolnie z pania Polak. A w sprawie rozbudowy onkologii w Gorzowie pani Bukiewicz, ze tak sie wyraze, rznie glupa. Pani Hannie Kaup i panu Bronislawowi Mierzwie zycze sil i determinacji w dzialaniu. Pozdrawiam.
sangay, 19.02.2012, 20:07, 81.190.190.14 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Smutny obraz infrastruktury transportowej północy województwa
Publikujemy fragmenty nadesłanego Stanowiska Zarządu Lubuskiej Organizacji Pracodawców z dnia 30.01.2024 r. w sprawie aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030. Niestety, ... <czytaj dalej>
Ważne konsultacje. Kto pierwszy, ten lepszy
Konsultacje w sprawie Krajowego Systemu e-Faktur. Ministerstwo Finansów przedstawia harmonogram konsultacji w sprawie rozwiązań prawnych i funkcjonalności Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Konsultacje ... <czytaj dalej>
Do wzięcia niemal 40 mln euro
Północ Lubuskiego sięga po unijne wsparcie. Stawką jest blisko 40 mln euro. - To ostatnie spotkanie z cyklu, ale... ostatni będą ... <czytaj dalej>
Można zdobyć małe granty
- Z małych grantów skorzystało już wiele fundacji, stowarzyszeń i samorządów. Współpraca transgraniczna jest dla nas bardzo ważna – zapewnia ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Podolski Wojciech Hurtownia Mięsa

ul. Małorolnych 1, Gorzów Wlkp.
tel. 95 723 96 72
branża: Mięso, wędliny, drób - hurt <czytaj dalej>
"Aga" Drogeria

pl. Jana Pawła II 16 a, Gorzów Wlkp.
tel. 95 735 39 16
branża: Kosmetyczne artykuły - detal <czytaj dalej>

Wysoka woda
Wysoka woda uniemożliwia wjazd na działki przy Warcie od strony ... <czytaj dalej>
Tu wybudują Dirt Park
Przetarg na wybór wykonawcy budowy Dirt Parku rozstrzygnięty. Firma PUMPIT z ... <czytaj dalej>
Nie tylko Diuna
Nie tylko kolejne premiery, ale i pokazy specjalne proponuje ... <czytaj dalej>
Historia, o której nie można zapomnieć
W mediach niesie się informacja o śmierci Tomasza Komendy. Wśród ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2024 »
P W Ś C P S N
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
   
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Kultura nam się opłaca
Różnie można mówić o Gorzowie i na co dzień głosów narzekania nie brakuje, ale jeśli chodzi o kulturę, nie mamy się czego wstydzić. I choć jest wielu, którzy powtarzają, że ... <czytaj dalej>
Między strachem a wolnością
„Między strachem a wolnością”. To temat konkursu, do udziału w <czytaj dalej>
Konkurs fotograficzny
Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu organizuje konkurs fotograficzny „Bogdaniec - <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 1b-1.jpg
admin ego:
#MamyNaToRadę
#MamyNaToRadę! Rusza platforma internetowa z bezpłatnymi poradami dla rodziców. We współpracy ... <czytaj dalej>
admin ego:
Gonty w Gontach
Wierząc porzekadłu mówiącemu, że wszystkie drogi prowadzą do domu, ruszyliśmy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Wystarczą dane
Oszuści nie muszą wcale kraść portfela. Wystarczy, że zdobędą Twoje ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Ochrona zdrowia w niebezpieczeństwie
W ostatnich latach coraz częściej zdarzają się ataki na jednostki ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_5314:
Swego rodzaju czepiactwo z mojej strony: metr sześcienny objętości, nie powierzchni. Powierzchnię mierzymy w metrach kwadratowych :-) ;-) <czytaj dalej>
Anonim_6553:
Pod hasłem odchudzenia rzekomo przeładowanego programu szkolnego, a w konsekwencji ulżenia doli ucznia i nauczyciela, dokonywany jest zamach na to, <czytaj dalej>
Anonim_1513:
):-) <czytaj dalej>
Anonim_6553:
media mówią żeby iść głosoawć to ludzie idą głosują nie wiedzą na kogo nic nie wiedzą ale głosują bo media im to wmówiły

p <czytaj dalej>
Anonim_6553:
pozabierać srajfony to sie wezmą do nauki i od razu znikną zaległości <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej