wtorek 27 lutego 2024     Anastazja, Wiktor, Gabriel
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Autorski program na Gorzów
Przyjazny - Solidarny - Lepszy
eGorzowska - 5590_Z4AeLnsraw5paq2gjWcb.jpgAutorski program wyborczy przedstawił kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta Gorzowa Maciej Szykuła.

Prezentacja programu wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego odbyła się 15 października w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie. Jak zapewniał wicemarszałek i kandydat na prezydenta Gorzowa Maciej Szykuła, jest to program autorski, nad którym jego zespół pracował kilka tygodni.

Wśród priorytetów znalazły się: gospodarka, edukacja, inwestycje miejskie, bezpieczeństwo, jakość życia, sport i kultura.

Żeby ożywić gospodarkę konieczne jest powiększenie kapitału lokalnego m.in. przez wsparcie przedsiębiorców chcących inwestować w Gorzowie oraz pozyskiwanie pieniędzy z środków europejskich i programów krajowych.

W kwestii edukacji oczywiste jest, że Gorzów potrzebuje rozwoju nauki i techniki, a więc konieczne jest wspieranie utworzenia Akademii Gorzowskiej, rozwijanie szkolnictwa zawodowego, utworzenie nowych żłobków, zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach przez tworzenie nowych oddziałów, zmniejszenie liczby dzieci w klasach szkoły podstawowej, wprowadzenie zajęć o historii miasta i regionu czy utworzenie systemu otwartych do późnych godzin wieczornych i w weekendy pracowni kształcenia politechnicznego dla młodzieży gimnazjalnej.

Z kolei hasło "inwestycje miejskie" oznacza m.in. wprowadzenie systemu konsultacji społecznych, modernizację systemu transportu miejskiego poprzez rozbudowę linii tramwajowych (do szpitala przy ul. Dekerta i na Zakanale) oraz linii autobusowych (miejskich i podmiejskich), powiązanie transportu zbiorowego z indywidualnym transportem pieszym, rowerowym i samochodowym.

PSL chce modernizacji linii kolejowej, otwarcia Warty i Noteci dla żeglugi, remontu kładki i otwarcia mostu kolejowego dla ruchu pieszego i rowerowego oraz modernizacji tras wylotowych: ul. Myśliborskiej, ul. Kostrzyńskiej, ul. Bierzarina, ul. Walczaka.

Kandydaci do rady miasta z ramienia PSL opowiadają się za rewitalizacją wszystkich parków miejskich i odbudową Gorzowa z wykorzystaniem projektów nagrodzonych w konkursie architektonicznym na zagospodarowanie centrum. Co ważne, mają w swoim programie uporządkowanie chaosu reklamowego przez wprowadzenie stosownych regulacji egzekwowanych przez Plastyka Miejskiego i Straż Miejską, rozbudowę Ratusza Miejskiego i połączenie go z historycznym budynkiem przy ul. Obotryckiej.

Gorzów może być Przyjazny, Solidarny i Lepszy również poprzez poprawę bezpieczeństwa. Oznacza to rozbudowę systemu miejskiego monitoringu wysokiej rozdzielczości z nadzorem 24h, zwiększenie liczby patroli pieszych i rowerowych Policji oraz Straży Miejskiej, analizę i poprawę systemu sygnalizacji świetlnej, budowę nowych dróg rowerowych o nawierzchni asfaltowej z dwoma magistralami: wschód – zachód, północ – południe.

Jakość życia oznacza m.in. dbałość o osoby starsze, likwidację barier architektonicznych, rozwinięcie programu „Karta Dużej Rodziny”, poprawę stanu zieleni miejskiej z ponownymi nasadzeniami drzew na ulicy Chrobrego.

Sport ma być finansowany przejrzyście. Trzeba przywrócić funkcję rekreacyjną stadionu Warty, rozbudować stadion Stilonu przy ul. Olimpijskiej i przeanalizować budowę sali widowiskowo-sportowej.

Wreszcie kultura, to działania na rzecz przejęcia części kosztów Filharmonii Gorzowskiej przez Urząd Marszałkowski, przywrócenie Dni Gorzowa jako najważniejszego święta miejskiego, wspieranie cyklicznych imprez kulturalnych, zwłaszcza o znaczeniu krajowym i międzynarodowym oraz wspieranie oddolnych działań mieszkańców w zakresie kultury i sztuki a także rozwój dzielnicowych i osiedlowych domów kultury oraz utworzenie nowych jednostek tego typu.

Konwencja programowa PSL zakończyła się prezentacją liderów okręgów wyborczych. Są nimi: Jacek Sterżeń (Zawarcie), Zbigniew Pusz (Wieprzyce), Paweł Sawoch (Śródmieście/Staszica), Zygmunt Baś (Piaski) i Grażyna Wojciechowska (Górczyn/Dolinki).

oprac. redakcja

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
autorski program na gorzow przyjazny  solidarny , zdjęcie 1/6

autorski program na gorzow przyjazny  solidarny , zdjęcie 3/6

autorski program na gorzow przyjazny  solidarny , zdjęcie 4/6

autorski program na gorzow przyjazny  solidarny , zdjęcie 5/6

autorski program na gorzow przyjazny  solidarny , zdjęcie 6/6


16 października 2014 21:56, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Smutny obraz infrastruktury transportowej północy województwa
Publikujemy fragmenty nadesłanego Stanowiska Zarządu Lubuskiej Organizacji Pracodawców z dnia 30.01.2024 r. w sprawie aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030. Niestety, ... <czytaj dalej>
Ważne konsultacje. Kto pierwszy, ten lepszy
Konsultacje w sprawie Krajowego Systemu e-Faktur. Ministerstwo Finansów przedstawia harmonogram konsultacji w sprawie rozwiązań prawnych i funkcjonalności Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Konsultacje ... <czytaj dalej>
Do wzięcia niemal 40 mln euro
Północ Lubuskiego sięga po unijne wsparcie. Stawką jest blisko 40 mln euro. - To ostatnie spotkanie z cyklu, ale... ostatni będą ... <czytaj dalej>
Można zdobyć małe granty
- Z małych grantów skorzystało już wiele fundacji, stowarzyszeń i samorządów. Współpraca transgraniczna jest dla nas bardzo ważna – zapewnia ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Galin Andrzej Artykuły Spożywcze

ul. Sulęcińska 64, Gorzów Wlkp.
tel. 95 723 82 09
branża: Spożywcze artykuły - detal <czytaj dalej>
"U Jana" Sklep Mięsny Marian Wesołowski

ul. Popławskiego 12, Gorzów Wlkp.
tel.
branża: Mięso, wędliny - detal <czytaj dalej>
"Aksel Druk" Sp. z o.o.

ul. Kostrzyńska 28, Gorzów Wlkp.
tel. 95 725 04 31
branża: Druk - drukarnie, poligrafia <czytaj dalej>

Wysoka woda
Wysoka woda uniemożliwia wjazd na działki przy Warcie od strony ... <czytaj dalej>
Tu wybudują Dirt Park
Przetarg na wybór wykonawcy budowy Dirt Parku rozstrzygnięty. Firma PUMPIT z ... <czytaj dalej>
Nie tylko Diuna
Nie tylko kolejne premiery, ale i pokazy specjalne proponuje ... <czytaj dalej>
Historia, o której nie można zapomnieć
W mediach niesie się informacja o śmierci Tomasza Komendy. Wśród ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2024 »
P W Ś C P S N
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
   
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Kultura nam się opłaca
Różnie można mówić o Gorzowie i na co dzień głosów narzekania nie brakuje, ale jeśli chodzi o kulturę, nie mamy się czego wstydzić. I choć jest wielu, którzy powtarzają, że ... <czytaj dalej>
Między strachem a wolnością
„Między strachem a wolnością”. To temat konkursu, do udziału w <czytaj dalej>
Konkurs fotograficzny
Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu organizuje konkurs fotograficzny „Bogdaniec - <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - p1017191.jpg
admin ego:
#MamyNaToRadę
#MamyNaToRadę! Rusza platforma internetowa z bezpłatnymi poradami dla rodziców. We współpracy ... <czytaj dalej>
admin ego:
Gonty w Gontach
Wierząc porzekadłu mówiącemu, że wszystkie drogi prowadzą do domu, ruszyliśmy ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Wystarczą dane
Oszuści nie muszą wcale kraść portfela. Wystarczy, że zdobędą Twoje ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Ochrona zdrowia w niebezpieczeństwie
W ostatnich latach coraz częściej zdarzają się ataki na jednostki ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_5314:
Swego rodzaju czepiactwo z mojej strony: metr sześcienny objętości, nie powierzchni. Powierzchnię mierzymy w metrach kwadratowych :-) ;-) <czytaj dalej>
Anonim_6553:
Pod hasłem odchudzenia rzekomo przeładowanego programu szkolnego, a w konsekwencji ulżenia doli ucznia i nauczyciela, dokonywany jest zamach na to, <czytaj dalej>
Anonim_1513:
):-) <czytaj dalej>
Anonim_6553:
media mówią żeby iść głosoawć to ludzie idą głosują nie wiedzą na kogo nic nie wiedzą ale głosują bo media im to wmówiły

p <czytaj dalej>
Anonim_6553:
pozabierać srajfony to sie wezmą do nauki i od razu znikną zaległości <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej