niedziela 3 marca 2024     Kunegunda, Maryna, Tycjan
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Gorzów blisko świąt
eGorzowska - 11222_5wAhhu2JmLirNDyoSvb.jpgInni mają bożonarodzeniowe targi, jarmarki i Betlejem, a my od lat mamy „Gorzów blisko świąt”. To kampania, dzięki której grudzień w Gorzowie jest wyjątkowy. To czas oczekiwania, przygotowań i radości z nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie z miejskimi instytucjami kultury i sportu, spółkami i organizacjami pozarządowymi przez cały grudzień dbamy o to, by gwiazdkowy nastrój udzielił się mieszkańcom.

Harmonogram kampanii „Gorzów blisko świąt” to propozycje, które wypełniają grudzień niemalże od początku do końca. Celem tych działań jest urozmaicenie czasu oczekiwania na Boże Narodzenie i inicjowanie okazji do spotkań dla mieszkańców miasta.

Nie inaczej będzie w tym roku. Od 5 do 26 grudnia niemal codziennie w harmonogramie kampanii będą atrakcyjne propozycje dla gorzowian. Wśród nich elementy stałe, jak jarmark bożonarodzeniowy, bieg mikołajkowy oraz Wigilia Narodów, ale pojawią się też nowości.

- Dbamy o to, by harmonogram kampanii „Gorzów blisko świąt” co roku stanowił atrakcyjną podstawę do zaplanowania czasu w tym magicznym okresie - podkreślił prezydent miasta Jacek Wójcicki, który zaprosił mieszkańców do udziału w zaplanowanych wydarzeniach.

W tym roku po przerwie spowodowanej pandemią i ograniczeniami z niej wynikającymi, wracamy do tradycji ubierania miejskich choinek z udziałem najmłodszych gorzowian. W mikołajki (6 grudnia) gorzowskie przedszkolaki udekorują drzewka na Starym Rynku. Drzewka będą elementem dodatkowym do świątecznych dekoracji i oświetlenia w centrum miasta.

Nowością w kalendarzu są propozycje o charakterze turystycznym. W sobotę 11 grudnia, wspólnie z PTTK „Ziemia Gorzowska”, zaprosimy mieszkańców do udziału w świątecznym kajakowym spływie z Santoka do Gorzowa, zakończonym ogniskiem na polanie rowerowej nad Wartą w pobliżu mostu lubuskiego. - Spływ przygotowany jest dla 20 osób, będzie 10 podwójnych kajaków. Obowiązują zgłoszenia, kto pierwszy ten lepszy. Swoja chęć udziału w spływie należy zgłosić za pośrednictwem strony PTTK lub na Facebooku PTTK „Ziemia Gorzowska” - zaznaczył Rudziński,

Dla miłośników pływania po Warcie, ale nie zaprzyjaźnionych z kajakami, przygotowaliśmy ofertę rejsu Kuną. To najstarszy w Europie lodołamacz, który w niedzielę 12 grudnia zaprosi na swój pokład dwa razy. O godzinie 11.00 i 13.00. Z oferty Kuny będzie można skorzystać również w niedzielę, 19 grudnia. - Mamy wysoki poziom Warty – zapewnił szef Stowarzyszenia Wodniaków Łukasz Burak. – Na rejs proponuję ciepłe ubranie, bo choć jest duży komin na Kunie, to warunki potrafią być mocno zimowe - dodał organizator. Udział w rejsie należy zgłosić za pośrednictwem Facebooka u organizatora lub do Wydziału Promocji do Urzędu Miasta.

Dla tych, którym grudniowe, czasem mroźne powietrze nie jest groźne, mamy również propozycję spaceru. To kontynuacja cyklu „ChodźMY na spacer”. Ze Zbigniewem Rudzińskim można będzie przejść „Szlakiem Siedmiu Wzgórz”. To propozycja na sobotę, 18 grudnia.

Po raz pierwszy do świątecznych działań przyłączyło się również CSR „Słowianka”, które w tym roku świętuje jubileusz lodowiska. Z tej okazji na grudzień przygotowano dwa wydarzenia. Pierwsze w niedzielę 5 grudnia, będą to Miejskie Mikołajki. W sobotę 18 grudnia na lodowisku odbędzie się „Gwiazdkowy bal na lodzie”. Do udziału w przygotowanych imprezach podczas konferencji prasowej zapraszała Agata Sałatka z działu marketingu „Słowianki”.

Po raz drugi zaprosimy mieszkańców do udziału w internetowej zabawie na profilu miasta na Facebooku. Tam dwa razy w tygodniu zamieścimy miejskie zagadki. Za prawidłową odpowiedź będzie czekała nagroda, wręczona w niebanalny sposób, z okna Świętego Mikołaja. Na czas akcji okno zlokalizowane będzie w kamienicy „Lamusa” przy ulicy Sikorskiego 5. Okno swoją działalność będzie prowadziło przez trzy tygodnie od 7 do 23 grudnia, dwa razy w tygodniu.

W sobotę 18 grudnia po rocznej przerwie znowu będzie można pobiegać po parku Kopernika w mikołajowych czapkach. Tego dnia wystartuje Gorzowski Bieg Gwiazdkowy. Za organizację przedsięwzięcia odpowiada Piotr Wilczewski.

Tuż przed świętami będzie można zainspirować się kulinarnie. Ponownie bowiem w studiu firmy ULTON spotkają się najlepsi gorzowscy kucharze, by wspólnie przy, wsparciu mieszkańców, przygotować potrawy wigilijne. Te trafią do paczek w ramach akcji „Szlachetna Paczka”, a gotowanie odbędzie się pod hasłem „Szlachetna wigilia - kucharze gorzowianom”. Transmisję z gotowania będzie można oglądać online na facebookowym kanale Miasta.

Wspólne gotowanie odbędzie się również na Starym Rynku podczas jarmarku. W piątek, 17 grudnia na scenie pojawią się kucharze, którzy przygotują barszcz i opowiedzą o recepturze na jedną z najsmaczniejszy wigilijnych potraw. Po wspólnym gotowaniu będzie okazja do degustacji. A gorzowski jarmark bożonarodzeniowy zaplanowany jest w tym roku w dniach od 16 do 19 grudnia.

W czwartek 16 grudnia zakupy będzie można zrobić od godziny 12.00 do 21.00. Podobnie w piątek, 17 grudnia jarmark będzie działał od 12.00 do 21.00. W sobotę, 18 grudnia od 10.00 do 21.00, a w niedzielę 19 grudnia - ostatni dzień handlowy od godziny 10.00 do 18.00.

Dodatkowo w tym roku czas przedświątecznych zakupów mają urozmaicać muzyka i rozrywka. W piątek, 17 grudnia na scenie na Starym Rynku zaśpiewa chór Sound’n’Grace, w niedzielę od godziny 16.00 zaplanowano koncerty Małych Gorzowiaków i zespołu Marek Zalewski B. W niedzielę od godziny 16.00 rozpocznie się „Święto Aniołów”. Elementem, który pojawi się po raz pierwszy na gorzowskim jarmarku będzie świąteczna karuzela wenecka - nieodłączny element starych jarmarków z wieloletnią tradycja. Będzie też możliwość spotkania z Mikołajem i wykonania pamiątkowego zdjęcia w foto budce.

A o duchowy nastrój w grudniu zadbają miejskie instytucje kultury. W gorzowskim Teatrze im. Juliusza Osterwy zaplanowano premierowy pokaz przedstawiania „Opowieść Wigilijna”. W Filharmonii Gorzowskiej już 5 grudnia odbędzie się pierwszy z zaplanowanych świątecznych koncertów familijnych „Zimowe Szaleństwo”, a 18 grudnia koncert oratoryjny „Cicha Noc”. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia) w katedrze zaprezentują się muzycy Gorzowskiej Orkiestry Dętej w koncercie kolęd. A przez cały grudzień do udziału w świątecznych eventach zaprasza Muzeum Lubuskie. O szczegółach podczas konferencji prasowej opowiadała dyrektor instytucji Ewa Pawlak.

A zatem grudzień w Gorzowie będzie wyjątkowo blisko świat. Zapraszamy!

Marta Liberkowska

Wydział Promocji i Informacji
Fot. Łukasz Kulczyński, Jan Wojtanowski


Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
, zdjęcie 1/3

, zdjęcie 2/3

, zdjęcie 3/3


30 listopada 2021 18:36, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Uwaga taksówkarze
Komunikat dotyczący ważności licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką, samochodem osobowym, pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie ... <czytaj dalej>
Smutny obraz infrastruktury transportowej północy województwa
Publikujemy fragmenty nadesłanego Stanowiska Zarządu Lubuskiej Organizacji Pracodawców z dnia 30.01.2024 r. w sprawie aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030. Niestety, ... <czytaj dalej>
Ważne konsultacje. Kto pierwszy, ten lepszy
Konsultacje w sprawie Krajowego Systemu e-Faktur. Ministerstwo Finansów przedstawia harmonogram konsultacji w sprawie rozwiązań prawnych i funkcjonalności Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Konsultacje ... <czytaj dalej>
Do wzięcia niemal 40 mln euro
Północ Lubuskiego sięga po unijne wsparcie. Stawką jest blisko 40 mln euro. - To ostatnie spotkanie z cyklu, ale... ostatni będą ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Jysk" Sp. z o.o. Sklep

ul. Przemysłowa 14 -15, Gorzów Wlkp.
tel. 723 723 511
branża: Meble <czytaj dalej>
"Statoil Poland" Sp. z o.o.

ul. Piłsudskiego 12, Gorzów Wlkp.
tel. 95 732 54 86
branża: Stacje paliw <czytaj dalej>
Wspólnota Mieszkaniowa Dąbroszyn 89

ul. Sczanieckiej 55 m. 25, Gorzów Wlkp.
tel. 693 566 734
branża: Wspólnoty mieszkaniowe <czytaj dalej>

Dramat Andryki
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” bchodzony jest 1 marca. W tym ... <czytaj dalej>
Marek Piechocki z wyróżnieniem i dyplomem za całokształt
Doroczne nagrody literackie, czyli Wawrzyny Lubuskie rozdane. Gorzowski twórca i nasz ... <czytaj dalej>
Edukacja alternatywna
Wczoraj Przemek Staroń wręczył ministrze Barbarze Nowackiej „Nie jesteś skazanx ... <czytaj dalej>
Ukryli je w żywności
KAS zatrzymała narkotyki. Były ukryte w pojemnikach z żywnością. Funkcjonariusze z ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« marzec 2024 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Kultura nam się opłaca
Różnie można mówić o Gorzowie i na co dzień głosów narzekania nie brakuje, ale jeśli chodzi o kulturę, nie mamy się czego wstydzić. I choć jest wielu, którzy powtarzają, że ... <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>
Między strachem a wolnością
„Między strachem a wolnością”. To temat konkursu, do udziału w <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 6b.jpg
admin ego:
Bo nie krzyczała...
Bo nie krzyczała… nikt nie pomógł Lizie zgwałconej i zaduszonej ... <czytaj dalej>
admin ego:
Nad Glommą
W ubiegłorocznym planie nie zakładaliśmy wyjazdu do Norwegii, pojawił się ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Filiżanka kawy lub dwie
Czy wiesz, że filiżanka kawy może zdziałać więcej niż tylko ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Wystarczą dane
Oszuści nie muszą wcale kraść portfela. Wystarczy, że zdobędą Twoje ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_3739:
W PRL były sprawne połączenia wszystko było połączone i torami i pksami. To są zaniedbania jakies <czytaj dalej>
Anonim_3739:
Ale po co do Szczecina jak i myśli orzą bardzo sprawnie i szybko kursuje PKS.

Jak tam dojeżdżałem na egzaminy to w 50 minut byłem ju <czytaj dalej>
Marek z Rybakowa:
Dla Gorzowian ważniejsza jest elektryfikacja linii Krzyż - Kostrzyn i reaktywacja linii do Szczecina przez Myślibórz .Do Zielonej nie ma po co ... <czytaj dalej>
Anonim_3739:
Czy jest takie zapotrzebowanie pasażerów?
Czy tylko fani komunikacji kolejowej lobbują że by im sie takie coś marzyło?

Mieszkam <czytaj dalej>
Anonim_1513:
Nooo, rewelka!
Z.M.P. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej