niedziela 25 lutego 2024     Wiktor, Cezary, Zygfryd
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Poznaj zasłużonych dla województwa lubuskiego
Sejmik Województwa Lubuskiego podjął uchwałę w sprawie nadania Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Kapituła uhonowrowała odznaką 11 osób.

Na posiedzeniu 13 maja kapituła pozytywnie zaopiniowała wnioski o nadanie odznaki 11 osobom: Mikołajowi Blinkowskiemu, Bożennie Bukiewicz, Jackowi Jakubiakowi, Krzysztofowi Kowalikowi, Alicji Kwiatkowskiej, Anitcie Katarzynie Maksymowicz, Mariuszowi Nowakowi, Szymonowi Pryczowi, Jerzemu Szałacie, Witoldowi Wariasowi oraz Ludwikowi Zalewskiemu. Osoby wybrane przez kapitułę odbiorą honorowe odznaki na uroczystej sesji Sejmiku, która odbędzie się 27 maja w Gorzowie.

***

Mikołaj Blinkowski jest bardzo zaangażowany w pracę społeczną na rzecz organizacji pozarządowych i w działania Związku Sybiraków. Dzięki dużemu zaangażowaniu w społeczną działalność, m.in. bezinteresowną pomoc potrzebującym, cieszy się wśród środowiska lokalnej społeczności dużym uznaniem i zaufaniem. Za swoją pracę był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany.

Bożenna Bukiewicz aktywnie działa na rzecz rozwoju regionu lubuskiego. Pozyskuje pieniądze na różne inwestycje i projekty. m.in, na halę sportową, zakup sprzętu medycznego. W swojej działalności współpracuje z samorządowcami, przedsiębiorcami, związkami, gdzie na bieżąco stara się interweniować i rozwiązywać ich problemy (...). Wykazuje również duże zaangażowanie w działalności społecznej na terenie województwa lubuskiego, organizuje i wspiera różnego typu akcje społeczne.

Jacek Jakubiak to znany i ceniony historyk muzealnik. Major rezerwy, posiadający znaczący dorobek naukowy, bogate doświadczenie zawodowe oraz zasługi w ochronie dziedzictwa kulturowego regionu, integracji społecznej oraz kształtowaniu poczucia tożsamości społeczeństwa Ziemi Lubuskiej. Posiada znaczące zasługi w propagowaniu historii Żagania szczycącego się wspaniałymi zabytkami m,in, z czasów Piastów Śląskich, ale przede wszystkim historii związanej z istnieniem na jego obrzeżach obozów dla jeńców wojennych. Skutecznie pozyskuje eksponaty związane z historią obozów oraz historią Żagania, Gromadzi pamiątki po bohaterach II wojny światowej oraz świadectwa dokonanych zbrodni. Od lat pracuje nad problematyką regionalną i miejską. Dzięki Jego umiejętnościom nasz region może dziś szczycić się unikalnymi i cennymi ekspozycjami stałymi i czasowymi. Podejmuje ogromny wysiłek tworząc nową jakość w obrazie kulturowego dziedzictwa regionu.

Krzysztof Kowalik w swojej długoletniej pracy w Filharmonii Zielonogórskiej odznacza się bardzo wysokim poziomem artystycznym i dużym zaangażowaniem w sprawy instytucji. Często występuje jako muzyk solista i kameralista na koncertach organizowanych w Zielonej Górze i terenie województwa lubuskiego. Zasłużony dla kultury muzycznej całego województwa. Jego działalność artystyczna, pedagogiczna i społeczna to olbrzymi wkład w działalność Filharmonii Zielonogórskiej, w życie kulturalne miasta, regionu i całego kraju.

Alicja Kwiatkowska jest zatrudniona na stale w Filharmonii Zielonogórskiej od 6.10.1992 r. Obecnie jako muzyk solista w grupie I skrzypiec. Bardzo często występuje jako muzyk kameralista. Koncertowała jako solistka z orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej w kraju i za granicą. Jej działalność muzyczna, artystyczna, pedagogiczna społeczna to ogromny wkład w działalność Filharmonii Zielonogórskiej, miasta i regionu.

Anitta Katarzyna Maksymowicz - dr nauk humanistycznych, starszy kustosz, kierownik Działu Fotografiki i Promocji Medialnej, Rzecznik Muzeum Ziemi Lubuskiej. W środowisku lubuskim znana jest także z wielu koncertów, jako utalentowana pianistka. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z promocją działalności Muzeum. W tym zakresie prowadzi współpracę z licznymi lokalnymi i ogólnopolskimi mediami, portalami o profilu artystycznym, informacyjnym i turystycznym oraz organizacjami propagującymi wydarzenia kulturalne, klubami partnerskimi, biurami i wydawnictwami turystycznymi. Doświadczenie i zgromadzony dorobek naukowy, twórczość i działalność kulturalna to niezwykle cenny wkład w realizację strategii polityki kulturalnej prowadzonej przez województwo lubuskie . Jej działalność w obszarze edukacji kulturalnej, twórczości artystycznej, ochrony dziedzictwa narodowego dalece wykracza poza obowiązki służbowe, a organizowane przez nią wydarzenia programowe, wystawy cieszą się dużą popularnością. Należy do wyróżniających się i zasłużonych twórców i animatorów życia kulturalnego regionu.

Mariusz Nowak
jako muzyk często reprezentował nasz region nie tylko w kraju, ale i poza granicami. Brał udział w koncertach: koncerty solowe z orkiestrą, koncerty solowe z akompaniamentem, koncerty kameralne w Cottbus i Frankfurcie, koncerty kameralne - kwintet dęty i oktet dęty (Zielona Góra, Krosno Odrzańskie, Międzyrzecz). Jego działalność artystyczna, pedagogiczna i społeczna to olbrzymi wkład w działalność Filharmonii Zielonogórskiej, w życie kulturalne miasta, regionu i całego kraju.

Szymon Pyrcz - nauczyciel z długoletnim stażem pedagogicznym (45 lat pracy). Prowadzony przez Szymona Pyrcza Zespół Szkół Ogólnokształcących od wielu lat osiągał bardzo dobre wyniki nauczania, porównywalne z wynikami najlepszych szkół w województwie lubuskim (dziewiąte miejsce w rankingu szkół średnich w 2002 r. ogłoszonym przez gazetę Rzeczpospolita). O wysokim poziomie dydaktycznym liceum ogólnokształcącego świadczą bardzo dobre wyniki egzaminów maturalnych osiągane przez uczniów, a także sukcesy w konkursach przedmiotowych i olimpiadach na szczeblu wojewódzkim i centralnym. Wspiera organizacyjnie działania na rzecz młodzieży żyjącej w trudnych warunkach środowiskowych. Jest osobą oddaną sprawom szkoły, rzetelną i kompetentną, cieszącą się szacunkiem i uznaniem całego środowiska oświatowego Powiatu Świebodzińskiego. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za wybitne osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze.

Jerzy Szałata w swojej długoletniej pracy artystycznej odznacza się bardzo wysokim poziomem artystycznym i dużym zaangażowaniem w sprawy instytucji. Jego walory artystyczne akceptowane są przez dyrygentów, jak również zespół orkiestry. Często występuje jako muzyk kameralista. Swoje doświadczenie wykorzystuje również w pracy pedagogicznej, odnosząc z powodzeniem sukcesy. Jego działalność artystyczna, pedagogiczna i społeczna to olbrzymi wkład w działalność Filharmonii Zielonogórskiej, w życie kulturalne miasta, regionu i całego kraju.

Witold Warias
od początku pracy zawodowej był związany z zielonogórskim szpitalem wojewódzkim. Bardzo zaangażowany w usprawnienie działalności służby zdrowia, pozyskał szereg lekarzy i pielęgniarek, zwiększył liczbę placówek leczniczych. Posiada ogromny zasób wiedzy praktycznej i teoretycznej, którą umiejętnie wykorzystuje w codziennej pracy z pacjentami. Stanowi wzór etyczny dla pozostałych lekarzy Szpitala. Zdobytą wiedzę i doświadczenie chętnie przekazuje młodszym, mniej doświadczonym lekarzom. Pod jego opieką tytuł specjalisty z zakresu neurologii zdobyło już wielu lekarzy.

Ludwik Zalewski - założyciel i długoletni prezes Swiebodzińskiego Związku Kresowian, działającego na bazie nowoczesnego statutu uwzględniającego szeroki zakres integracji społecznej, międzypokoleniowej i międzynarodowej, szczególnie ze społeczeństwami zamieszkującymi Kresy Wschodnie. Inicjator i współtwórca Pomnika Nekropolii Kresowych na cmentarzu komunalnym w Swiebodzinie. Organizator sympozjum dla nauczycieli "Quo vadis młodzieży" z udziałem wykładowców i profesorów uniwersytetów w Poznaniu i Zielonej Górze. Wieloletni, czynny działacz w zakresie łowiectwa, w Lidze Ochrony Przyrody i kynologii myśliwskiej, z 58-letnim stażem w Polskim Związku Łowieckim. Za działalność w tym zakresie odznaczony Medalami Zasługi Łowieckiej. Aktywnie uprawia strzelectwo myśliwskie. Posiada tytuł Mistrza Strzelectwa Myśliwskiego oraz liczne dyplomy z krajowych i zagranicznych zawodów strzeleckich. Odznaczony srebrnym medalem "Za zasługi dla Pożarnictwa".

LUM


16 maja 2011 19:21, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


nikt z gorzowian nie jest zasłużony dla województwa lubuskiego?
Anonim_9511, 17.05.2011, 12:00, 87.205.48.3 ##

No, to jest zastanawiające
Anonim_9629, 18.05.2011, 09:06, 93.175.129.29 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Smutny obraz infrastruktury transportowej północy województwa
Publikujemy fragmenty nadesłanego Stanowiska Zarządu Lubuskiej Organizacji Pracodawców z dnia 30.01.2024 r. w sprawie aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030. Niestety, ... <czytaj dalej>
Ważne konsultacje. Kto pierwszy, ten lepszy
Konsultacje w sprawie Krajowego Systemu e-Faktur. Ministerstwo Finansów przedstawia harmonogram konsultacji w sprawie rozwiązań prawnych i funkcjonalności Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Konsultacje ... <czytaj dalej>
Do wzięcia niemal 40 mln euro
Północ Lubuskiego sięga po unijne wsparcie. Stawką jest blisko 40 mln euro. - To ostatnie spotkanie z cyklu, ale... ostatni będą ... <czytaj dalej>
Można zdobyć małe granty
- Z małych grantów skorzystało już wiele fundacji, stowarzyszeń i samorządów. Współpraca transgraniczna jest dla nas bardzo ważna – zapewnia ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Devello-Polska" Sp. z o.o.

ul. Słowackiego 3 /1, Gorzów Wlkp.
tel. 95 735 10 12
branża: Nieruchomości - zarządzanie <czytaj dalej>
"Sewer" S.C. Krystyna i Tadeusz Gąska

ul. Matejki 62 b/20, Gorzów Wlkp.
tel.
branża: Transport międzynarodowy <czytaj dalej>
"Top Serwis" Marian Kłonowski

ul. Witosa 13, Gorzów Wlkp.
tel. 601 735 661
branża: Automatyka <czytaj dalej>

Nie tylko Diuna
Nie tylko kolejne premiery, ale i pokazy specjalne proponuje ... <czytaj dalej>
Historia, o której nie można zapomnieć
W mediach niesie się informacja o śmierci Tomasza Komendy. Wśród ... <czytaj dalej>
Filharmonia Gorzowska z nominacją Fryderyków 2024
Filharmonia Gorzowska nominowana do nagrody Fryderyk 2024> Akademia Fonograficzna ogłosiła nominowanych ... <czytaj dalej>
Dla doradców zawodowych
Jesteś doradcą zawodowym albo realizujesz zadania z zakresu doradztwa zawodowego? ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« luty 2024 »
P W Ś C P S N
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
   
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Kultura nam się opłaca
Różnie można mówić o Gorzowie i na co dzień głosów narzekania nie brakuje, ale jeśli chodzi o kulturę, nie mamy się czego wstydzić. I choć jest wielu, którzy powtarzają, że ... <czytaj dalej>
Między strachem a wolnością
„Między strachem a wolnością”. To temat konkursu, do udziału w <czytaj dalej>
Konkurs fotograficzny
Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu organizuje konkurs fotograficzny „Bogdaniec - <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_0434.jpg
admin ego:
Gontowiec nad Pucyfikiem
W piątek buszowaliśmy nad Pucyfikiem, jak niektórzy nazywają Zatokę Pucką, ... <czytaj dalej>
admin ego:
Szkoła jako skansen historii myśli ludzkiej
Wojciech Eichelberger na pierwszym miejscu wśród przyczyn depresji dzieci i ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Ochrona zdrowia w niebezpieczeństwie
W ostatnich latach coraz częściej zdarzają się ataki na jednostki ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
W sprawie sztucznej inteligencji
Koniec negocjacji w sprawie unijnego AI Act. Ostateczną treść poznamy ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_6553:
media mówią żeby iść głosoawć to ludzie idą głosują nie wiedzą na kogo nic nie wiedzą ale głosują bo media im to wmówiły

p <czytaj dalej>
Anonim_6553:
pozabierać srajfony to sie wezmą do nauki i od razu znikną zaległości <czytaj dalej>
Zawarcianin bez kładki:
Czy można w Gorzowie tytułem eksperymentu wprowadzić weksle. Każdy radny podpisze weksel na 150% wartości dochodów z pracy w radzie i majątku. <czytaj dalej>
Anonim_5314:
Kompletnie nie zrozumiałeś przekazu. Nasze dzieci nie przybyły tu z Marsa. To my jesteśmy dla nich wzorem do naśladowania. <czytaj dalej>
Anonim_6553:
od kiedy do starsi mają okazywać szacunek młodszym a nie na odwrót?

czy dożyliśmy czasów gdzie babcia w autobusie ma ustepować dzie <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej