wtorek 18 czerwca 2024     Elżbieta, Paula, Marek
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Anacki pyta, Wójcicki odpowiada
Oto wymiana zdań między przedsiębiorcą Robertem Anackim a wójtem Jackiem Wójcickim.

Drodzy Państwo, w świetle zbliżających się wyborów samorządowych, my mieszkańcy Gorzowa (a ja w ich imieniu), chcielibyśmy zadać Panu Wójtowi Jackowi Wójcickiemu, który kandyduje na stanowisko Prezydenta Gorzowa wiele pytań, na które nie otrzymaliśmy jak dotąd od niego odpowiedzi – mimo że pytania były zadawane w otwartych dyskusjach na oficjalnych stronach promujących kampanię Pana Wójta.

Pisząc „my” mówię tutaj o ludziach z otoczenia biznesowego, które reprezentuję – prowadzę 3 firmy w Gorzowie, posiadam biznesy za granicą – i nie są mi obce potrzeby ludzi, którzy tworzą miejsca pracy w naszym mieście. Są to także głosy i pytania ludzi umocowanych w placówkach edukacyjnych, którzy odpowiadają za kształcenie naszych dzieci, ale przede wszystkim wielu innych gorzowian, którzy nie dostrzegają sensu aby w ogóle brać udział w wyborach i utracili całkowite zaufanie do władzy, która to zapomina o podstawowej zasadzie – że rządzący są dla nas, obywateli i powinni nam służyć, a nie na odwrót.

Ludzie Ci nie chcą narażać swojej reputacji, np. ze strachu o utratę kontraktów, lub zwyczajnie bojąc się, że władza kiedyś odpłaci im za publiczne stawianie trudnych pytań. Nie ukrywam, że doskonale ich rozumiem! Niemniej ktoś musiał zadać te pytania i pod naciskami wielu osób zdecydowałem się to zrobić. Wiele podobnych pytań zadawaliśmy innym kandydatom, zarówno na stanowisko prezydenta, czy też do rady miasta.

Dlaczego pytamy? Z troski o Gorzów, miasto w którym się urodziliśmy, wychowaliśmy, mieszkamy, pracujemy i w którym chcielibyśmy dożyć spokojnej starości.

Jak Pan Wójt zapewne wie, Gorzów to miasto o budżecie planowanym na około 500 mln zł rocznie. W okresie 4-letniej kadencji, gdyby został Prezydentem, my mieszkańcy Gorzowa, mielibyśmy powierzyć mu ponad 2 miliardy polskich złotych – dlatego sformułowaliśmy listę poniższych pytań i zanim wrzucimy kartę do urny, chcielibyśmy aby Pan Wójt na nie odpowiedział - w sposób konkretny, czytelny, który pozwoli nam, Gorzowianom dokonać racjonalnego wyboru podczas głosowania.

Aby nie było wątpliwości – posiadam (myślę, że jak duża część społeczeństwa) konkretnie sprecyzowane poglądy wyborcze – nie mam tutaj jednak na myśli ugrupowania politycznego, a sposób postrzegania świata i relacji "państwo – obywatel". Jestem przeciwnikiem tak rozpasanego socjalizmu, który jest wg mnie „rakiem” pożerającym nasze życia i odbierającym nam prawo do wolności, a także możliwości decydowania o tym w jaki sposób mamy wydawać swoje pieniądze. Jestem założycielem ruchu społecznego w Gorzowie, którego głównym zadaniem będzie budowanie świadomości wśród mieszkańców, czym jest socjalizm i dlaczego jest dla nas, obywateli tak złudnym systemem, prowadzącym do rozwarstwiania się społeczeństwa, rozdmuchanej i kosztownej administracji, ale przede wszystkim powodującym że społeczeństwo ubożeje, zamiast bogacić się.

W załączonym piśmie, które to złożyłem osobiście w ostatnią sobotę na ręce Wójta znajduje się 10 pytań – które wg nas gorzowian są niezwykle istotne, ponieważ z doniesień medialnych, ale także naszych obserwacji wynika, że Pań Wójt i jego kampania mogą być wspierane przez otoczenie „biznesowe” znane gorzowianom - mamy obawy, że nie jest to pomoc bezinteresowna. Dodatkowo poruszamy wiele spraw, które chcielibyśmy aby kandydat na prezydenta Gorzowa w sposób klarowny i czytelny dla mieszkańców wyjaśnił.

Dodatkowo celem poinformowania opinii publicznej o naszych wątpliwościach zostało wykupione kilka stron w poczytnym magazynie gorzowskim, który zostanie wydany w połowie tygodnia. Sztab Ludzie dla Miasta, obiecał mi, że my gorzowianie otrzymamy odpowiedzi na zadane pytania, ja z kolei zadeklarowałem, że w ramach publikacji udostępnię adres gdzie gorzowianie będą mogli przeczytać zarówno pytania, jak i odpowiedzi - w formie jak to zostały opracowane przez każdą ze stron, bez ich redagowania.

Osobiście w środę, na prośbę działaczy Kongresu Nowej Prawicy, zgodziłem się wziąć udział w konferencji prasowej tego ugrupowania, aby nagłośnić sprawę medialnie, jeżeli inne sztaby wyborcze, w tym sztab Ludzi Dla Miasta będą chciały, abym podjął debatę publiczną, pozostaję do dyspozycji. Na konferencji Kongresu Nowej Prawicy, lub też w bezpośrednim kontakcie z poszczególnymi mediami wyjaśnię prywatne powódki dla których włączyłem się w tego typu akcję.

Jako autor załączonego listu, a także powyższej wiadomości, zgadzam się na ich publikację w całości lub fragmentów, udzielę także odpowiedzi na dodatkowe pytania jeśli zajdzie taka konieczność.
W wypadku gdyby Państwo potrzebowali moje zdjęcie do jakichkolwiek publikacji, zgadzam się na użycie ogólnodostępnych zdjęć z portali społecznościowych, lub proszę o bezpośredni kontakt, przekaże je bez problemu.

Mój numer telefonu – 607 796 473
Pozdrawiam, Robert Anacki
mieszkaniec Gorzowa

"Pan Jacek Wójcicki
Wójt gminy Deszczno
Kandydat na Prezydenta Gorzowa Wlkp.

Panie Wójcie, w świetle zbliżających się wyborów samorządowych, my mieszkańcy Gorzowa (a ja w ich imieniu), chcielibyśmy zadać Panu wiele pytań, na które nie otrzymaliśmy jak dotąd od Pana odpowiedzi. Pisząc „my” mówię tutaj o ludziach z otoczenia biznesowego, którzy tworzą miejsca pracy w naszym mieście, ludziach umocowanych w placówkach edukacyjnych, którzy odpowiadają za kształcenie naszych dzieci, ale przede wszystkim wielu gorzowian którzy nie dostrzegają sensu aby w ogóle brać udział w wyborach i utracili całkowite zaufanie do władzy, która to zapomina o podstawowej zasadzie – że rządzący są dla nas, obywateli i powinni nam służyć, a nie na odwrót.
Ludzie Ci nie chcą narażać swojej reputacji, np. ze strachu o utratę kontraktów, lub zwyczajnie bojąc się, że władza kiedyś odpłaci im za publiczne stawianie trudnych pytań. Nie ukrywam, że doskonale ich rozumiem!

Dlaczego pytamy? Z troski o Gorzów, miasto w którym się urodziliśmy, wychowaliśmy, mieszkamy, pracujemy i w którym chcielibyśmy dożyć spokojnej starości.

Jak Pan Wójt zapewne wie, Gorzów to miasto o budżecie planowanym na około 500 mln zł rocznie. W okresie 4-letniej kadencji, gdyby został Pan Prezydentem, w Pana ręce, my mieszkańcy Gorzowa, mielibyśmy powierzyć Panu ponad 2 miliardy polskich złotych – dlatego sformułowaliśmy listę poniższych pytań i zanim wrzucimy kartę do urny, chcielibyśmy aby Pan na nie odpowiedział - w sposób konkretny, czytelny, który pozwoli nam, Gorzowianom dokonać racjonalnego wyboru podczas głosowania.

Oto one:

1. Gorzowskie media w ostatnich dniach poinformowały opinię publiczną o fakcie, że zostały Panu postawione zarzuty, oskarżono Pana o niegospodarność podczas budowy rurociągu koło Prądocina, w trakcie urzędowania jako Wójt Gminy Deszczno. Co budzi nasze wątpliwości, to Pana tłumaczenia, ponieważ w swoich oświadczeniach pisze Pan, że przez lata urzędowania jako Wójt miał wiele kontroli, które zakończyły się pozytywnie, w tym samym oświadczeniu przyznaje Pan, że prowadzone jest postępowanie „w sprawie”. W naszej ocenie to mydlenie oczu opinii publicznej, bo czym innym w świetle prawa jest: prowadzenie przez organy takie jak prokuratura postępowania „w sprawie”, czym innym też są kontrole, które z kolei naturalnie powinny mieć miejsce w magistratach, a czym innym i znacznie w naszej ocenie poważniejszym jest otrzymanie zarzutów – na logikę można wnioskować, że prokuratura nie dała wiary w Pana tłumaczenia i zdaniem tejże prokuratury dowody wskazują na to, że jednak złamał Pan prawo?
Zatem pytania:
Czy posunął się Pan do złamania prawa, tłumaczył to Pan wszakże dobrą wolą – niemniej czy złamał Pan prawo jak to Pan tłumaczył, żeby zdążyć przed zimą?
Czy posiada Pan zarzuty prokuratorskie – a jeśli tak, czy możemy usłyszeć co dokładnie Panu się zarzuca i czy to prawda, że z tego tytułu grozi Panu nawet 10 lat więzienia?
2. Chcielibyśmy także aby wyjaśnił Pan dlaczego nie powstały w Deszcznie markety takie jak: "Auchan", ponieważ w gorzowskich mediach można znaleźć ogrom Pana wypowiedzi, że prowadzone są rozmowy, a także to że obiecał Pan publicznie Auchan, Leroy Merlin i Decathlon. Media zarzucają Panu, że to wierutne kłamstwa, że jest Pan mitomanem i zmyślił to, dziennikarze mówią że nie były prowadzone żadne rozmowy w tej sprawie np. z Auchan – co rzekomo sprawdzili, tak więc pytamy:
Czy może Pan potwierdzić, że osobiście lub za pośrednictwem pracowników gminnych prowadził Pan rozmowy z „Auchan” tak jak Pan wielokrotnie podkreślał w mediach? Chcielibyśmy po Pana deklaracji zwrócić się do tych firm o weryfikację Pana słów – czy zgodzi się Pan na to?
Czy tak jak Pan w jednym z wywiadów mówił cytujemy: „Będzie to przede wszystkim centrum dla regionu gorzowskiego i to konkurencyjne dla tych, które są już w Gorzowie obecne(…). Ludzie będą przyjeżdżać do rolników także po ogórki i pomidory” – czy zaniechał Pan tych inwestycji ponieważ nie chciał Pan jako przyszły kandydat na Prezydenta Gorzowa mieć na koncie inwestycji, które to mogłyby być rzeczywistą konkurencją dla tego miasta i narazić na utratę pracy wielu gorzowian, o których Pan teraz zabiega. Czy może jednak walczył Pan do końca o to, żeby z Gorzowa odpłynęły pieniądze do Deszczna? Zatem był Pan gospodarnym Wójtem i potwierdza Pan, że do końca zabiegał o inwestycje, które miały narazić gorzowian na utratę pracy i odpływ pieniędzy do gminy którą Pan zarządzał poprzez jak to Pan podkreślił w powyższej wypowiedzi konkurencję? Czy też nie?
3. Jest Pan w Zarządzie Związku Celowego Gmin MG-6, jak wiadomo zajmuje się on mówiąc w skrócie „organizacją wywozu odpadów” między innymi na terenie Gorzowa. Pytamy zatem:
Czy jako Członek Zarządu uczestniczył Pan w podejmowaniu decyzji gdzie będzie mieściła się siedziba tej organizacji? Prosimy o odpowiedź jednoznaczną, czy tak było, czy też nie?
Czy wiedział Pan, że lokal w którym mieści się Związek Celowy Gmin, znajduje się w budynku który wybudowała firma z siedzibą w Deszcznie, gminie której był Pan Wójtem, a dokładnie firma Budomex, którą to zarządzają Panowie o nazwisku Zuza, znani na gorzowskim rynku „biznesmieni”?
Czy zna Pan osobiście Panów Zuza – to jest Pana Janusza Zuzę oraz Sylwestra Zuzę?
Czy wiedział Pan, że ta sama firma realizowała rzekome wg mediów prace budowlane, finansowane ze środków unijnych i odbierała kolejne zapłaty, za kolejne etapy budowy obiektu w Gorzowie, które nie zostały zrealizowane. Potwierdzają to kontrole skarbowe i innych organów. Znał Pan te fakty, czy też nie? I czy zamierza Pan nadal korzystać z usług tej firmy, np. jako osoba zarządzająca organizacją MG-6?
4. Czy Pana kampanię finansuje, lub też w inny sposób wspiera Pan Zuza Janusz, Zuza Sylwester, lub firma Budomex bezpośrednio, lub też pośrednio?
5. Czy sztab wyborczy Pana komitetu mieścił się w lokalach które należą / należały do rodziny Zuza, lub też firmy Budomex? Konkretnie chodzi o lokal przy 30 Stycznia, w którym początkowo znajdowała się siedziba sztabu LdM?
6. W mediach pojawiły się informacje na temat kosztów prowadzonej przez Pana kampanii. Zarzuca się Panu, że realizowanie jej z takim rozmachem znacznie przekracza limity określone w przepisach prawa, w jednym z wywiadów potwierdził Pan, że koszt kampanii osiągnie 100 000 zł lub więcej – czy może Pan to potwierdzić raz jeszcze, odpowiadając nam, gorzowianom czy rzeczywiście taka kwota została na nią przeznaczona?
Czy patrząc na stan aktualny kampanii – była ona realizowana wyłącznie z oficjalnych wpłat, które opublikowane zostały na stronie Państwa komitetu, czyli to co zastane w mieście, a także działania marketingowe w internecie, produkcja spotów, itp. dnia 5 listopada, było zrealizowane za 45 tyś. polskich złotych, zgodnie z podsumowaniem wpłat do tego dnia?

Dlaczego takie pytania Panie Wójcie - poprosiliśmy o ocenę specjalistę z branży poligraficznej aby oszacował koszt tego, co można było naocznie zaobserwować w mieście, objeżdżając je samochodem, była to tylko część z banerów jakimi jest obwieszone miasto, a które to promują Pana Wójta. Otóż specjalista ten stwierdził że 45 tyś. zł jest kwotą niewyobrażalnie zaniżoną na same banery - to jest ich produkcję, zawieszenie, zbudowanie nierzadko konstrukcji – w tym także kotwienie, pracę ludzi którzy muszą wykonać montaż wysokościowy, najem powierzchni, oświetlenie, czy okablowanie – wg oceny tego specjalisty to co my mieszkańcy widzimy na mieście to setki tysięcy złotych - pytanie więc skąd wójt małej gminy ma na to pieniądze? Poza tym stale pojawiają się reklamy prasowe, reklamy w TV, itd.?
Czy może Pan potwierdzić, że zostało to zrealizowane wyłącznie z tych wpłat – czyli 45 000 polskich złotych, gdyż nawet ludzie kandydujący z ostatnich miejsc list LdM nie dają temu wiary w rozmowach z nami?
7. Czy to prawda, że mieszkańcy Ulimia koło Gorzowa zasądzili za Pana kadencji jako Wójta, decyzję odnośnie budowy lądowiska i wygrali sprawę?
Czy to prawda, że mimo wyroku sądu, który był na rzecz mieszkańców Ulimia, nie godzących się na budowę ów lądowiska, wprowadzone zostały korekty i ponownie wydał Pan decyzję z pozwoleniem na jego budowę - czy to prawda Panie Wójcie?
8. Panie Wójcie czy to prawda że za Pana kadencji w Deszcznie, pensja Wójta urosła z kilku do ponad 10 tysięcy złotych miesięcznie?
Czy jako prezydent Gorzowa ma Pan zamiar podnieść sobie wynagrodzenie w podobnej skali - oczywiście nie mamy nic do obrotnych ludzi, niemniej w świetle słów które Pan wypowiada, że realizuje Pan kampanię na Prezydenta Gorzowa głównie ze swoich pieniędzy – to czy nie jestem faktem iż pośrednio to mieszkańcy Deszczna ją finansują, bez możliwości decydowania czy tego chcą, czy też nie? Przecież to z ich podatków opłacana była Pańska pensja jako Wójta gminy, która została wg wielu doniesień medialnych tak wysoko podniesiona, w tak krótkim czasie. Tak więc?
Czy to prawda, że gmina Deszczno nie posiadała odpowiednich środków na sfinansowanie szkolnej sali komputerowej dla dzieci i w świetle tak wysokiego wzrostu wynagrodzenia Wójta nie jest to Pana zdaniem nadużyciem władzy?
9. Cytując Gazetę Wyborczą: „Deszczno wcale nie chce rozwiązywać umowy ze spółką MZK, która wysyła do gminy dziewięć linii autobusowych - mówi wójt Jacek Wójcicki. W piątek zerwał jednak specjalne porozumienie dzięki któremu MZK do gminy w ogóle może wjechać. Nie kryje, że w ten sposób chce przymusić Gorzów do respektowania karty mieszkańca gminy mającej gwarantować darmowe przejazdy mieszkańcom podgorzowskiego Deszczna.”
Cały tekst: http://gorzow.gazeta.pl/gorzow/1,35211,16072002,Wojt_Deszczna__Autobusowe_porozumienie_wypowiadam___.html#ixzz3IUTksjqm
Czy może Pan potwierdzić, że szantażował Pan Gorzów, w tym Miejski Zakładki Komunikacji, poprzez zerwanie porozumienia aby wymusić darmowe przejazdy za które zapłaciliby mieszkańcy Gorzowa?
Cytując Pana wypowiedź z powyższego artykułu:
„Pierwszym wabikiem miały być darmowe przejazdy autobusami MZK z Deszczna do Gorzowa (dziś do gminy jeździ dziewięć linii). Wójt razem ze swoimi urzędnikami wyliczyli, że taki prezent dla mieszkańców kosztowałby gminę ok. 1 mln zł rocznie.”
Czy chciał Pan aby mieszkańcy Gorzowa o których głosy to zabiega, zapłacili za przejazdy mieszkańców Deszczna 1 mln złotych?
10. Czy złoży Pan przed nami mieszkańcami Gorzowa deklarację, że gdyby niezawisły Sąd, zasądził Pana winę w sprawie rurociągów w Prądocinie i potwierdziłyby się tym samym zarzuty Panu przedstawione, to czy jako człowiek honoru zrezygnuje Pan z funkcji publicznych, niezależnie od tego jaką by Pan na ten czas piastował?

Odpowiedzi prosimy opublikować w formie możliwe dostępnej dla wszystkich mieszkańców Gorzowa, czyli w internecie, przekazując je również gorzowskim mediom.

Informujemy także, że została wykupiona pełna strona na Pana odpowiedzi w poczytnej prasie gorzowskiej – jeżeli do poniedziałku 10 listopad 2014r, do godz. 18:00 otrzymamy te odpowiedzi, postaramy się aby zostały zawarte w ramach planowanej przez nas publikacji.

Z wyrazami szacunku, mieszkańcy Gorzowa."


Oto odpowiedź:
Panie Robercie, przekazuję Panu słowa Jacka Wójcickiego.

"Szanowny Panie Robercie Anacki,
dziękuję za pismo, które wręczył mi Pan 8 listopada 2014 roku.
Przywykłem do funkcjonowania w innych standardach, w których nie mieszczą się ani czasowe ultimatum, ani niemerytoryczne insynuacje.
Ponieważ pytania zawarte w liście dotyczą informacji publicznej, przekażę pismo do kancelarii Urzędu Gminy Deszczno w środę, 12 listopada br, ponieważ dziś Urząd jest nieczynny. Pana pismo zostanie rozpatrzone zgodnie z Ustawą o dostępie do informacji publicznej, z zachowaniem zasad Kodeksu postępowania administracyjnego.
Dziękuję i życzę pomyślności.

Jacek Wójcicki".

pozdrawiam,
Alina Czyżewska


10 listopada 2014 22:35, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Nie bardzo rozumiem, czemu pismo zostało przekierowane do kancelarii UG Deszczno, skoro pytania zostały skierowane do kandydata na Prezydenta Miasta Gorzowa? Ktoś mi wytłumaczy? Czy odpowiedź nie powinien przygotować sztab wyborczy?
Anonim_4525, 12.11.2014, 16:04, 81.190.162.128 ##

"Czy odpowiedź nie powinien przygotować sztab wyborczy?"
Sztab wyborczy z pewnością siedzi w UG Deszczno?
Anonim_7653, 12.11.2014, 17:20, 78.8.213.72 ##

A niby są za jawnością, szybkim dostępem do informacji, a tutaj nagle w swojej sprawie ustawa się zasłaniają, żeby terminy ustawowe sobie zapewnić, by ludzie zapomnieli o pytaniach? Teraz ustawowo poczekamy tygodniami? Ludzie dla miasta czy dla kasy?
Anonim_9315, 12.11.2014, 20:03, 213.158.219.63 ##

A kto to jest Anacki? Co taki zatroskany? Biznesmen, który stracił kase chce dobra mieszkańców? Nie ośmieszaj się facet
Anonim_7232, 12.11.2014, 23:23, 89.228.139.224 ##

Nie uważam, że facet się ośmiesza. Skoro ma wątpliwości, to dlaczego ma nie pytać. Takie każdego prawo. Pododnie jak Pan Anacki chciałabym znać odpowiedzi jeszcze przed wyborami, żeby podjąć świadomie wybór. Cały czas rozważam na kogo głosować i oczekuję szczerości i odwagi wszystkich kandydatów. Czy jako gorzowianka nie mam prawa wiedzieć, komu chcę powierzyć przyszłość mojego miasta? W końcu nikt nie pyta Pana Wójta, co wczoraj jadł na obiad i jaki ma numer stopy?
Anonim_4525, 13.11.2014, 16:35, 91.226.7.227 ##

Do anonima nr 7232 : Jak można wysłać takie pytanie - a kto to jest Anacki ? . Nie znam człowieka ,ale kim by nie był ma prawo się zapytać . Zresztą jedno z pytań jest akurat prawdą. Mam znajomych w Ulimiu ,kt/orzy wygraki w sądzie sprzwę przeciwko wójcickiemu o lotnisko ,a ten pan i tak przeforsował budowę lotniska ostatniego dnia ppaździernika . Skoro wójcicki tak szanuje prawo to myślę że i zarzut prokuratury ma podstawy . Do moich znajomych jeżdżę po dziurach ,ani razu przez 8 lat droga nie była robiona .
Anonim_8535, 13.11.2014, 18:46, 37.131.168.254 ##

Kogoś bardzo zabolało wysokie miejsce w rankingach prezydenckich
mieszkaniec, 13.11.2014, 22:01, 91.226.7.156 ##

Już się wasz czas kończy - jutro wszystko w rekach mieszkańców !!!
Anonim_4963, 15.11.2014, 21:50, 91.226.7.156 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

O hierarchii miast w lubuskim
Prezentacja wyników badania hierarchii funkcjonalnej miast w Polsce, przeprowadzonego przez Obserwatorium Polityki Miejskiej i Regionalnej IRMiR, ze szczególnym uwzględnieniem Lubuskiego, ... <czytaj dalej>
Badają miejskie parkingi
Z samochodów i pieszo prowadzone są badania zajętości gorzowskich parkingów. Specjaliści z firmy SystemEG z Wrocławia, wyposażeni w kamizelki odblaskowe ... <czytaj dalej>
Piknik Europejski w Gorzowie
Zapraszamy do Gorzowa na Piknik Europejski! Świętujemy 20-lecie Polski w UE. Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński zaprasza na kolejny piknik z ... <czytaj dalej>
W czwartek Boże Ciało
W najbliższy czwartek 30 maja Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę

Zmiany, na które trzeba się przygotować
Polskę i Europę czekają wielkie zmiany, na które trzeba być ... <czytaj dalej>
Pizza z automatu
Czego na Gontowcowym szlaku zabraknąć nie może? Oczywiście budowli gontem ... <czytaj dalej>
Za nami NSK 2024
Refleksje nie tylko z drugiego dnia NSK. Sobotni spacer po Nocnym ... <czytaj dalej>
Certyfikacja WOT
Natychmiastowe stawiennictwo w ramach certyfikacji Wojsk Obrony Terytorialnej. Dzisiaj w nocy ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Walka o Gorzów, czyli teatrzyk manipulacji
Jesteśmy po pierwszym spotkaniu w związku z propozycją zmiany nazwy Gorzowa Wielkopolskiego. Odbyło się w auli AJP przy obecności ok. 70-80 osób. Ponieważ w mediach społeczościowych trwa ożywiona dyskusja między ... <czytaj dalej>
Bez korzeni nie zakwitniesz
Archiwa Państwowe oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają uczniów klas 4-7 <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - dsc_0598a.jpg
admin ego:
Co z Rozszerzoną Odpowiedzialnością Producenta
List otwarty organizacji pracodawców do samorządów ze Związku Miast Polskich ... <czytaj dalej>
admin ego:
Po prostu Ii
Ii okazało się bardzo ciekawym miastem. Ludzie najczęściej zatrzymują się ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Bez makijażu?
5 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Makijażu, poświęcony promowaniu naturalnego ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Alkoholowa mapa Polski
Ponad 95 tys. pijanych kierowców zatrzymała policja w 2023 roku. ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_4245:
Najlepsze koncerty i imprezy odbywają sie w pobliżu i z dala od Gorzowa
na dniach miasta gdzie można napic się piwa przy stoliku, zjesc kieł <czytaj dalej>
Anonim_4245:
wolę stereo.
miejsce pod katedrą nie nadaje się na koncerty
chyba że służy to tylko i wyłącznie urzędnikom magistratu żeby spstryk <czytaj dalej>
Anonim_4381:
NSK to piękna twarz Gorzowa... <czytaj dalej>
Marek z Rybakowa:
A studentki Kristinki z Jeninka nie widać ... <czytaj dalej>
Anonim_4375:
):-)
Z.M.P. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej