piątek 1 marca 2024     Antonina, Antoni, Albin
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Artur Czyżewski ad rem

Publikujemy kolejną wypowiedż prezesa ZUO Artura Czyżewskiego.

Na naszych łamach zawiązała się dyskusja, którą sprowokował autor bloga Piotr Steblin-Kamiński. Kiedy opublikowaliśmy odpowiedź prezesa Czyżewskiego:
http://www.egorzowska.pl/pokaz,z_pierwszej_reki,6665,

otrzymaliśmy również rispostę blogera:
http://www.egorzowska.pl/pokaz,z_pierwszej_reki,6669,piotr_steblinkaminki_br_odpowiada_arturowi_czyzewskiemu,

Dziś ad rem prezesa Czyżewskiego:

"Szanowny Panie Piotrze.
Jako miłą odmianę, odnotowuję Pana komentarz do mojej wypowiedzi. Cieszę się, że dyskusje udaje nam się sprowadzić w bardziej cywilizowane obszary wymiany poglądów i argumentów. Dialog taki prowadzę zresztą z przedstawicielami prasy podczas konferencji i zachęcam do zdobycia legitymacji prasowej. Pan będzie miał przywilej stawiania pytań wprost, a ja komfort, że Pana opinie spełniają ramy bezstronności dziennikarskiej, a nie swobodnej wypowiedzi blogera, która nie wymaga podawania rzetelnej informacji prasowej.

…” jest pan postrzegany w Gorzowie jako element szerszej układanki”. Oczywiście, panie Piotrze, jestem elementem takiej układanki. Dbam jednak o to, aby nie był to „układ zamknięty”. Wyrazem tego jest między innymi fakt realizowania otwartej komunikacji z radnymi i dziennikarzami. Zapowiedziałem na ostatniej konferencji prasowej, że co kwartał będę organizował takowe spotkania, aby przybliżać naszą spółkę tym, którzy chcą ją lepiej znać. I żeby była to płaszczyzna do zadawania pytań i wymiany myśli i opinii.

Przyjmując propozycję współpracy z miastem Gorzów, nic zresztą w proponowanej mi układance zdrożnego nie widziałem. Prezydent Wójcicki sformułował bowiem wobec mnie bardzo jasne oczekiwanie: „proszę wspomóc ZUO w tym, żebyśmy mogli obniżyć ceny za śmieci”. Przyznaję, że po 2 miesiącach musiałem powiedzieć: „Panie Prezydencie, nie jestem pewien, czy obniżka będzie możliwa. Zrobię jednak co w mojej mocy, aby nie była konieczna podwyżka”.

Moją relację z Panem Marcinkiewiczem wyjaśniałem już kilkukrotnie. Uczynię to po raz ostatni. Rzeczywiście, to on polecił moją kandydaturę do pracy w ZUO. Czy dlatego, że - jak to sugerowano - coś mi zawdzięcza? Wątpię. Kiedy objąłem, przed dziewięcioma laty, prezesurę w największej ze spółek portowych w Szczecinie, pan Marcinkiewicz był tam jednym z pracowników kadry kierowniczej. Jeśli coś mi zawdzięcza, to bardzo ciężką pracę i sporo zdobytego doświadczenia. Jeśli ktoś chciałby wiedzieć, co oznacza „ciężka praca” ze mną jako szefem, proponuję spytać obecnych pracowników ZUO. Osobiście poczytuję sobie za zaszczyt, że po 3 latach wspólnej pracy w porcie pan Marcinkiewicz polecił mnie do współpracy.

…„zawiązanie rezerw” z jakiegokolwiek tytułu nie jest równoznaczne z utratą tych pieniędzy. To nie jest szkoda.”. Z pewnością jest to kwestia oceny. Przyznaję, że ma Pan prawo uważać, że te pieniądze da się odzyskać. Ostatecznie, nie powinno podlegać wątpliwości, że komornicy w Polsce bez trudu odzyskują należne pieniądze od dłużników. Szczególnie zagranicznych dłużników. Pozostaje drobiazg: uzyskanie korzystnego i prawomocnego dla ZUO wyroku. Niestety, od 2 lat takowego nie udaje się uzyskać i trudno powiedzieć, kiedy będzie to możliwe. I to już nie podlega ocenie. To jest fakt. Proszę wybaczyć ten sarkazm. Propaganda sukcesu byłaby pewnie zasadna 3 lata temu, gdy rzeczywiście Spółka była potęgą. I choć dziś ZUO to nadal stabilna firma, jednak jej sytuacja sprawia, że każdy ruch musi starannie ważyć, bo stąpa po cienkim lodzie. Nawet w szwajcarskim zegarku pęknie sprężyna, gdy zbyt mocno się ją naciągnie.

Widzę, że nie przekonałem Pana przykładem z sąsiedniej Zielonej Góry, co do tego, że sojusz personalny spółek komunalnych zajmujących się gospodarką śmieciową i mieszkaniową to nic osobliwego. Nadal uważa Pan, że to niezwykłość… to może inny przykład… nieco bliższy. Miasto nazywa się Drezdenko. Tam spółka komunalna wykracza jeszcze dalej, scalając dużo więcej funkcji w jeden silny organizm. I więcej przykładów już nie będzie…. mimo że jest ich sporo, to ma Pan prawo do własnego zdania. Łączenie sił, Panie Piotrze, to na rynku praktyka codzienna, a nie nowy wynalazek „młodego ekonomisty” – dziękuję zresztą za komplement, zakładając, że to nie kokieteria przy moich 43 latach.

Co zaś do zarzutu, iż nie powinno się łączyć funkcji prezesa w dwóch spółkach…. To również kwestia ocen, co do których ma Pan prawo, choć znam takich menadżerów w Gorzowie, którzy łączyli nawet trzy prezesury, nie licząc rad nadzorczych. I mam przeświadczenie, że także Pan ich znał, a jednak na alarm nie uderzał.

Na wszystkie wątpliwości nie dam rady odpowiedzieć. I nie moja rola w wyręczaniu dziennikarzy w pisaniu artykułów. Zachęcam wszystkich chętnych do zgłębiania zawiłości gorzowskiej rzeczywistości gospodarczej, do zdobycia stosownych uprawnień dziennikarskich (to wcale nie jest takie trudne i nie wymaga 5-letnich studiów) i zapraszam co kwartał do spotkań w ZUO. Obiecuję, że choć może będzie trochę nudno i ekonomicznie, to na pewno rzetelnie."

Artur Czyżewski


17 lutego 2016 11:03, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


Dobry jest!!! Szacunek, PAN Piotr z tego dialogu też się pewnie cieszy ;-)
Katarzyna M., 17.02.2016, 20:59, 89.228.134.163 ##

"... Pan będzie miał przywilej stawiania pytań wprost, a ja komfort..." Piotrze nie słuchaj - za przywileje się leje - jako bloger jesteś niezależny - jako "pismak" tracisz wiarygodność.
Anonim_3196, 17.02.2016, 22:24, 37.128.27.117 ##

Nie rozumiem co znaczy zdobycie stosownych uprawnień dziennikarskich ? Dziennikarze nie mają odpowiedzialności materialnej.
Anonim_1339, 18.02.2016, 12:41, 62.152.150.221 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

Uwaga taksówkarze
Komunikat dotyczący ważności licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką, samochodem osobowym, pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie ... <czytaj dalej>
Smutny obraz infrastruktury transportowej północy województwa
Publikujemy fragmenty nadesłanego Stanowiska Zarządu Lubuskiej Organizacji Pracodawców z dnia 30.01.2024 r. w sprawie aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030. Niestety, ... <czytaj dalej>
Ważne konsultacje. Kto pierwszy, ten lepszy
Konsultacje w sprawie Krajowego Systemu e-Faktur. Ministerstwo Finansów przedstawia harmonogram konsultacji w sprawie rozwiązań prawnych i funkcjonalności Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Konsultacje ... <czytaj dalej>
Do wzięcia niemal 40 mln euro
Północ Lubuskiego sięga po unijne wsparcie. Stawką jest blisko 40 mln euro. - To ostatnie spotkanie z cyklu, ale... ostatni będą ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
"Ab" Usługi Budowlane Adam Broniarczyk

ul. Staffa 3 b m. 6, Gorzów Wlkp.
tel. 95 721 32 66
branża: Budowlany nadzór <czytaj dalej>
"Pablo" Salon Fryzjerski Paweł Grabski

ul. Maczka 5 /1, Gorzów Wlkp.
tel. 801 348 169
branża: Fryzjerskie usługi, salony <czytaj dalej>
Gomulska Bogumiła Usługi Krawieckie

ul. Kosynierów Gdyńskich 91 /10, Gorzów Wlkp.
tel. 95 735 05 59
branża: Krawieckie usługi <czytaj dalej>

Czy Gorzów musi być Wielkopolski
W ramach wtorkowego spotkania Klubu Na Zapiecku Barbara Schroeder gościła ... <czytaj dalej>
Czy będzie Kolejowa Magistrala Zachodnia?
We wtorek, 27 lutego w Świebodzinie odbyło się spotkanie lubuskich ... <czytaj dalej>
Do Kawiarenki Zdrowia przez laboratorium
W niedzielę 3 marca w holu głównym Ośrodka Radioterapii Wielospecjalistycznego ... <czytaj dalej>
Uwaga taksówkarze
Komunikat dotyczący ważności licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« marzec 2024 »
P W Ś C P S N
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_hanna.jpg
Hanna Kaup:
Kultura nam się opłaca
Różnie można mówić o Gorzowie i na co dzień głosów narzekania nie brakuje, ale jeśli chodzi o kulturę, nie mamy się czego wstydzić. I choć jest wielu, którzy powtarzają, że ... <czytaj dalej>
Między strachem a wolnością
„Między strachem a wolnością”. To temat konkursu, do udziału w <czytaj dalej>
Konkurs fotograficzny
Gminna Biblioteka Publiczna w Bogdańcu organizuje konkurs fotograficzny „Bogdaniec - <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - 11-1.jpg
admin ego:
Polecajka noclegowa
A dziś Trättelanda stugby, kolejna polecajka noclegowa. Na wypadek, gdybyście ... <czytaj dalej>
admin ego:
Wybory nie tylko w kwietniu
W tym roku pójdziemy do urn więcej niż raz! Oprócz ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Filiżanka kawy lub dwie
Czy wiesz, że filiżanka kawy może zdziałać więcej niż tylko ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Wystarczą dane
Oszuści nie muszą wcale kraść portfela. Wystarczy, że zdobędą Twoje ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_3739:
W PRL były sprawne połączenia wszystko było połączone i torami i pksami. To są zaniedbania jakies <czytaj dalej>
Anonim_3739:
Ale po co do Szczecina jak i myśli orzą bardzo sprawnie i szybko kursuje PKS.

Jak tam dojeżdżałem na egzaminy to w 50 minut byłem ju <czytaj dalej>
Marek z Rybakowa:
Dla Gorzowian ważniejsza jest elektryfikacja linii Krzyż - Kostrzyn i reaktywacja linii do Szczecina przez Myślibórz .Do Zielonej nie ma po co ... <czytaj dalej>
Anonim_3739:
Czy jest takie zapotrzebowanie pasażerów?
Czy tylko fani komunikacji kolejowej lobbują że by im sie takie coś marzyło?

Mieszkam <czytaj dalej>
Anonim_1513:
Nooo, rewelka!
Z.M.P. <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej