czwartek 30 maja 2024     Joanna, Feliks, Ferdynand
eGorzowska - internetowy dziennik Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej
szukaj    szukaj szukaj
« powrót
Inwestycje i utrudnienia drogowe
Trwają inwestycje drogowe i związane z nimi utrudnienia. Przedstawiamy zakres prac prowadzonych na terenie Gorzowa w październiku.

1. Budowa drogi ekspresowej S-3 – obwodnicy Gorzowa
WĘZEŁ GORZÓW PÓŁNOC – ul. Szczecińska
Na początku października udostępnione dla ruchu będzie nowe rondo i otwarta zostanie droga w kierunku Myśliborza (dawna droga krajowa nr 3). Udostępniony zostanie również odc. ul. Złotego Smoka – Szczecińska. Zlikwidowany zostanie objazd ul. Mosiężną, a autobusy MZK wrócą na stałe trasy. Wykonawca przygotowuje się do przebudowy ul. Szczecińskiej na odc. ul. Złotego Smoka do skrzyżowania z ul. Dobrą. W trakcie przebudowy ruch przełożony zostanie na nową jezdnię, budowaną równolegle do ul. Szczecińskiej.

WĘZEŁ GORZÓW ZACHÓD – ul. Kostrzyńska
Ruch odbywa się wybudowanym objazdem (bypassem) omijającym miejsce robót. Na zawężonym odcinku ruch odbywa się wahadłowo i sterowany jest przez sygnalizację świetlną. W trakcie szczytu komunikacyjnego wykonawca ma obowiązek wdrażania ręcznego sterowania ruchem. Taka organizacja ruchu funkcjonować będzie co najmniej do końca listopada br.

2. Ul. Towarowa i Fabryczna
Trwa I etap przebudowy ul. Towarowej ze skrzyżowaniem z ul. Fabryczną (budowa ronda). Równolegle prowadzone są roboty budowlane w ul. Fabrycznej na odcinku od skrzyżowania z ul. Towarową do wiaduktu kolejowego w ul. Fabrycznej. Po oddaniu ul. Towarowej do ruchu roboty na ul. Fabrycznej będą postępowały w kierunku ul. Wawrzyniaka. Objazdy prowadzone będą nadal ul. Śląską i Wawrzyniaka. Ostatni etap będzie wymagał zamknięcia wjazdu w ul. Wawrzyniaka, a dojazd na Zawarcie będzie możliwy wyłącznie przez ul. Przemysłową i Kolejową. Termin zakończenia inwestycji to 30 listopada br.

3. Ul. Walczaka i Warszawska – I etap
Wprowadzona organizacja ruchu obejmuje:
• ograniczenie w ruchu na ul. Walczaka na odc. ul. Piłsudskiego – Jagiełły (dojazd dla mieszkańców);
• zamknięcie skrzyżowania ul. Walczaka, Jagiełły, Warszawska;
• zamknięcie ul. Warszawskiej na odc. ul. Dziewięciu Muz – Walczaka z możliwością wjazdu w ul. Dziewięciu Muz.

Objazd główny dla komunikacji możliwy jest ulicami: Sikorskiego – Teatralną – Szpitalną – rondo Santockie – Podmiejską – Pomorską – rondo Ofiar Katynia – Walczaka. Objazd alternatywny dla kierowców w kierunku północnej części miasta: od ul. Jagiełły, ulicami: Wybickiego – Łokietka – Kos. Gdyńskich – Roosevelta – Al. Ks. Andrzejewskiego – Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej – Walczaka. Ta trasa objazdu jest wykorzystywana też jako objazd zamkniętej ul. Borowskiego. Ul. Drzymały jest dwukierunkowa na odc. ul. Łokietka – Jagiełły, bez możliwości wjazdu w ul. Jagiełły. Na ul. Walczaka dopuszczony jest ruch jednokierunkowy dla mieszkańców pobliskich budynków (od ul. Piłsudskiego do Jagiełły).

4. Ul. Borowskiego odc. Wyszyńskiego – Dąbrowskiego
Ul. Borowskiego na przebudowywanym odcinku jest nieprzejezdna. Główny objazd ulicami: Al. Ks. Andrzejewskiego, Roosevelta, Kos. Gdyńskich, Łokietka i Wybickiego. Łączy się on z alternatywnym objazdem wyznaczonym na czas przebudowy ul. Walczaka i Warszawskiej. Ponadto został wyznaczony objazd lokalny:
a) od centrum do ul. Wyszyńskiego: ul. Dąbrowskiego – 30 Stycznia – Drzymały,
b) od ul. Wyszyńskiego do Borowskiego: ul. Mickiewicza – Dąbrowskiego. W tym przypadku nastąpiło odwrócenie kierunku ruchu na ul. Dąbrowskiego na odc. Mickiewicza – Jagiellończyka. 7-10 października planowane jest zamknięcie skrzyżowania Borowskiego – Dąbrowskiego. Powyższy objazd zostanie zawieszony. Nowy objazd dwukierunkowo wyznaczony zostanie ul. Drzymały – 30 Stycznia. W tym celu na ul. Drzymały na odc. Borowskiego – 30 Stycznia zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy z zakazem zatrzymywania się w ciągu tego odcinka. Dodatkowo, ok. 10 października planowane jest rozpoczęcie przebudowy chodnika od granicy inwestycji (skrzyżowania ul. Borowskiego z ul. Dąbrowskiego do ul. Kos. Gdyńskich). Termin zakończenia inwestycji to 30 listopada br.

5. Ul. Szarych Szeregów odc. od ul. Bora-Komorowskiego i Kombatantów do skrzyżowania z ul. Walczaka
3 października ulica zostanie oddana do ruchu pod warunkiem zakończenia prac budowlanych. Później po 2 tygodniach wykonane zostanie oznakowanie poziome jezdni. Podczas robót malarskich nie przewiduje się znaczących utrudnień w ruchu.

6. Program KAWKA
Prace trwają na:
• ul. Armii Polskiej na odc. 30 Stycznia – Wybickiego/Łokietka – do 5 października
• ul. 30 Stycznia na odc. Armii Polskiej – Chrobrego – do 7 października
• ul. Łokietka na odc. Dąbrowskiego – Drzymały – do 10 października
• ul. Łokietka na odc. Wybickiego – Chrobrego – do 31 października
• ul. Chrobrego na odc. Wybickiego – Sikorskiego – od 3 do 31 października
• ul. Wybickiego na odc. Armii Polskiej – od 8 do 22 października
• ul. Dąbrowskiego na odc. Łokietka – Jagiełły – od 10 października do 10 listopada
Utrudnienia związane są z lokalnymi zwężeniami jezdni ulic, ograniczeniem możliwości parkowania i ruchem wahadłowym oraz brakiem wjazdu z ul. Wybickiego w Armii Polskiej (planowany objazd ul. Kos. Gdyńskich i 30 Stycznia). Wymiana sieci cieplnej planowana jest również na ul. Dąbrowskiego i Chrobrego.
KAWKA

7. Al. Konstytucji 3 Maja – od Boh. Warszawy do skrzyżowania z ul. Sportową i Marcinkowskiego.

Od 24 września realizowana jest jezdnia południowa Al. Konstytucji 3 Maja (w kierunku centrum) na odc. od skrzyżowania z ul. Sportową do skrzyżowania z ul. Estkowskiego – Sikorskiego. Termin udostępnienia jezdni do ruchu to 4 października. Całkowite zakończenie robót planowane jest na 14 października br. Objazd zamkniętego odcinka Al. Konstytucji 3 Maja wyznaczono: Olimpijska – Al. 11 Listopada – Sikorskiego. Wyjazd z ulic Boh. Warszawy, Asnyka, Chopina, Marcinkowskiego możliwy jest wyłącznie na zasadzie prawoskrętu. Zamknięty jest również wyjazd z ul. Sportowej na Al. Konstytucji 3 Maja, a wyjazd z osiedla możliwy jest wyłącznie poprzez ul. Przy Stadionie do ul. Olimpijskiej.

8. Ul. Warszawska na odc. od ul. Uroczej za skrzyżowanie z ul. Parkową

W trakcie robót ul. Warszawska, od ronda Santockiego w kierunku Czechowa, jest nieprzejezdna. Wjazd od ronda Santockiego udostępniony jest dla mieszkańców budynków nr 47, 82-94. Możliwy jest też dojazd do podwórek i garaży między budynkiem wielorodzinnym nr 86-94. Dojazd do ul. Parkowej oraz ul. Słabońskiego (os. Rodzinne) możliwy jest wyłącznie ul. Warszawską od strony Czechowa. Objazd do ul. Warszawskiej i Czechowa od ronda Santockiego oraz od Czechowa do centrum miasta wyznaczono ul. Podmiejską i Sybiraków. W etapie I zamknięty jest również wyjazd z ul. Uroczej w ul. Warszawską. Mieszkańcy ul. Uroczej, na której ruch odbywa się dwukierunkowo, są kierowani na ul. Podmiejską. Wprowadzany jest też etap II, w którym wykonawca realizuje przebudowę nawierzchni drogi. W październiku prace wymagać będą zamknięcia ul. Warszawskiej na przebudowywanym odcinku. Od ronda Santockiego do ul. Uroczej możliwe będzie parkowanie pojazdów. Okresowo nie będzie dojazdu do budynków mieszkalnych, ul. Parkowej oraz ul. Słabońskiego. Trasa objazdu zamkniętego odcinka ul. Warszawskiej będzie identyczna jak w etapie I. Termin zakończenia robót to 14 października br.

9. Ul. Piłkarska – przebudowa drogi od ul. Ryskiej do końca (wzdłuż stadionu piłkarskiego)

W październiku wykonawca przystąpi do wykonania podbudowy drogi, ułożenia krawężników i zakończy prace w zakresie kanalizacji deszczowej. Roboty wykonywane są przy częściowym zamknięciu drogi, z podziałem na fragmenty. Wytyczono objazdy umożliwiające dojazd do okolicznych firm. Zakończenie prac planuje się na 30 listopada br.

10. Przebudowa ul. Kłosowej
W pierwszych dniach października zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, która przewiduje utrudnienia w ruchu dla mieszkańców ul. Kłosowej. Termin zakończenia prac to 24 listopada br.

Rafał Krajczyński
Miejski Inżynier Ruchu
Wydział Inwestycji i Remontów Dróg
Fot. Bartłomiej Nowosielski

4 października 2016 22:24, admin ego
« powrót
Dodaj komentarz:

Twoje imię:
 
Komentarze:


bardzo ładna informacja
Anonim_6569, 04.10.2016, 23:28, 37.248.152.196 ##

a dlaczego przy pkt. 3" Ul. Walczaka i Warszawska – I etap" szanowny urząd miasta nie podał planowanego terminu zakończenia inwestycji..w ogóle to na.ch.j taka informacja do mediów, zeby pokazac ze cos sie robi czy zeby odwrocic uwage od wszechobecnej niekompetencji w UM dotyczącej choćby nadzoru nad inwestycjami
Anonim_3743, 05.10.2016, 11:42, 37.131.160.82 ##

Jak bedzie wyglądała organizacja ruchu na ul. Klosowej? Czy bedzie dojazd do posesji? Nie ma na ten temat precyzyjnych informacji.
Basik, 11.10.2016, 17:53, 178.37.165.48 ##

Serwis www.egorzowska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłączną własnością ich autorów.

W czwartek Boże Ciało
W najbliższy czwartek 30 maja Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia ... <czytaj dalej>
Składy komisji Sejmiku Województwa Lubuskiego
Radni województwa w trakcie sesji w dniu 20 maja 2024 r. wybrali przedstawicieli komisji w Sejmiku Województwa Lubuskiego VII kadencji. Wybrano ... <czytaj dalej>
Przebudowa Spichrzowej
Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia przebudowy ulicy Spichrzowej. Konsorcjum firm TORMEL i WUPRINŻ, przebuduje ostatni, półkilometrowy odcinek ulicy Spichrzowej. Pierwsze prace ruszą ... <czytaj dalej>
UMCS z Jazz Clubem Pod Filarami
80 lat UMCS w Lublinie z Jazz Clubem „Pod Filarami”. W dniach 14 -17 maja 2024 roku w Akademickim Centrum Kultury ... <czytaj dalej>
Przeglądaj cały katalog lub dodaj swoją firmę
Kusior Marta Salon Fryzjersko-Kosmetyczny

ul. Bolesława Chrobrego 29, Gorzów Wlkp.
tel. 95 722 40 41
branża: Fryzjerskie usługi, salony <czytaj dalej>
"Olwit" Sp. z o.o. Hurtownia MAteriałów Budowlanych

ul. Myśliborska 21, Gorzów Wlkp.
tel. 95 736 83 31
branża: Budowlane materiały <czytaj dalej>
Styka-Lebioda Joanna Biuro Projektowe

ul. Sikorskiego 22, Gorzów Wlkp.
tel. 95 720 37 04
branża: Projektowe biura <czytaj dalej>

Jesteśmy nielegalnie inwigilowani
Wszyscy jesteśmy nielegalnie inwigilowani. Ważny wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Niekontrolowana ... <czytaj dalej>
W czwartek Boże Ciało
W najbliższy czwartek 30 maja Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała ... <czytaj dalej>
O drogach w kraju i województwie
GDDKiA przygotowuje do budowy kolejne inwestycje. Dziś GDDKiA pracuje nad inwestycjami, ... <czytaj dalej>
Zamknięta na dwa dni
Od wtorku zmiany w organizacji ruchu na ul. Kosynierów Gdyńskich. Od ... <czytaj dalej>
Kalendarium eventów
« maj 2024 »
P W Ś C P S N
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
dodaj: imprezy@egorzowska.pl
Mała wielka sprawa
eGorzowska - adminfoto_admin.jpg
admin ego:
Piękna inicjatywa w brzydkim mieście
Znany gorzowski lekarz Ireneusz Czerniec zaprosił w niedzielę kandydatów do Rady Miasta, dziennikarzy oraz mieszkańców na spacer ulicami śródmieścia. „Porozmawiajmy i zobaczmy, cóż dobrego możemy zrobić dla naszego miasta, w celu ... <czytaj dalej>
Bez korzeni nie zakwitniesz
Archiwa Państwowe oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszają uczniów klas 4-7 <czytaj dalej>
Kto zdobędzie mural dla szkoły
Murale Pamięci „Dumni z Powstańców” to ogólnopolski konkurs dla szkół <czytaj dalej>

aktualnie nie ma żadnej czynnej sondy
Robisz zdjęcia? Przyślij je do nas foto@egorzowska.pl
eGorzowska - csc_0199.jpg
admin ego:
Perła Szlaku Drewnianych Kościołów
Dziś zapraszamy do Klępska, gdzie stoi najjaśniejsza z pereł Szlaku ... <czytaj dalej>
admin ego:
Wojewoda powołał konsultantów
Nowi konsultanci wojewódzcy będą dbać o zdrowie Lubuszan. Oficjalne powołania z ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Bez makijażu?
5 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Makijażu, poświęcony promowaniu naturalnego ... <czytaj dalej>
admin ego radzi:
Alkoholowa mapa Polski
Ponad 95 tys. pijanych kierowców zatrzymała policja w 2023 roku. ... <czytaj dalej>
Blogujesz? Rób to lokalnie!
Wystarczy jedno kliknięcie w egoBlog
Masz problem?
Napisz do eksperta egoEkspert
Żadna sprawa nie zostanie bez odzewu. Daj znać na eGo Forum
Anonim_3778:
Jesteśmy nielegalnie inwigilowani? Cały czas. Podawanie swoich danych, niezależne od nas sposoby weryfikacji tożsamości w internecie i obecna ter <czytaj dalej>
Anonim_5319:
Historia i eksponaty. Polska nie ma żadnej historii i bohaterów. Kogo to dzisiaj cokolwiek z historii poza dobrą zabawą i tuti-fruti interesuje, b <czytaj dalej>
Marek z Rybakowa:
Popieram wniosek o remont/rewitalizację Cmentarza Świętokrzyskiego...
Dyrekcja Muzeum Gorzowskego na Warszawskiej zabiega o unijne środki na <czytaj dalej>
Krystyna z Jenina:
Krystinka była na spotkaniu z mieszkańców Gorzowa z Radnymi Gorzowa . I poruszyła temat zaniedbanego, historycznego Cmentarza Swiętokrzyskiego. <czytaj dalej>
Anonim_5319:
o spisanie danych <czytaj dalej>
 
eGorzowska.pl - e-gazeta Gorzowskiej Agencji Dziennikarskiej